Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

Články

Bělásek rezedkový, řeřichový, ovocný, hrachorový… Víte, kolik je u nás bělásků?

Bělásek není pouze zelný. Mezi motýly s bělavými křídly patří řada zajímavých a pro zahrádkáře naprosto neškodných druhů. Jejich housenky se živí na planých rostlinách a zelenina je vůbec nezajímá.

Kamenné zídky ze systému betonových prvků Naturblok

CSB-Naturblok, betonový systém se vzhledem hrubě tesaného kamene díky barevné paletě věrně imituje různé přírodní horniny. I proto přibývá uživatelů, kteří z něj staví terasy, schodiště či ploty. Výrobce CS-Beton s.r.o. nyní nabízí novinku – CSB-Naturblok roh.

Jak pěstovat rajčata na záhoně a ve skleníku?

Rajčata patří mezi nejoblíbenější a nejrozmanitější plodovou zeleninu. Pohledné rostliny můžete pěstovat ve skleníku, na záhoně i v nádobách. Když se budete řídit jednoduchými pravidly pro pěstování, přinese vám každá rostlina bohatou úrodu.

Krása přírodního kamene na zahradě

Kámen je více než jen stavební materiál k vybudování skalky či opěrné zídky. Je to prvek, který zahradě dodá novou dimenzi a poslouží k vybudování rozličných praktických i uměleckých útvarů. Co vše můžete s kamenem vytvářet?

Lignohumát, elixír pro zahradní i pokojové rostliny

Jak snížit spotřebu hnojiv a přitom docílit bohaté násady květů, plodů, bujného růstu rostlin i ozdravění půdy? Vyzkoušejte přírodní huminové a fulvové kyseliny, které rostlinám poskytnou prvotřídní péči založenou na přirozených principech.

Natura

Překvapivá síla rostlin (Jan Kolář). Biodiverzita, příroda a vztahy v ní (Jan Saniga). Žába kanibal a evoluční biologie (Jaroslav Petr). Chemik Fritz Haber (Pavel Zachař).

Zahrada v červnu

Přišlo zahradníkovo léto. Zahrada je plná svěží zeleně, kvete a dává první plody. Užívejte si tepla a dlouhých večerů, a přitom o své království pečujte, aby bylo stále krásné. Co červnová zahrada potřebuje?

Desatero pro rajčata

Vlastní rajčata ze zahrádky nebo balkonu mají jedinečnou chuť, ať jsou červená, oranžová, žlutá, kulatá, hruškovitá nebo oválná, maličká cherry nebo obří. Jak se o rostliny starat, aby byly zdravé, krásné a bohatě plodily?

Travin: trávníkové hnojivo a herbicidy v jednom

Přejete si dokonalý trávník, ale nechcete péčí o něj strávit příliš mnoho času? Vyzkoušejte Travin, speciální trávníkové hnojivo, jež kromě důležitých živin obsahuje i selektivní herbicidy a prospěšný zeolit. Trávník ošetříte najednou a jednoduše.

Jak vysazovat a pěstovat bylinné a dřevité pivoňky?

Bylinné pivoňky patří k nejvděčnějším okrasným trvalkám. Tvoří pohledné trsy s velkými a omamně vonícími květy, přičemž vyžadují jen minimální péči. Okouzlující jsou i zajímavé dřevité pivoňky, které vyžadují o trošku jiný způsob pěstování.

Jak zastřešit pergolu deskami polykarbonátu Marlon

Střechy pergol se mění: Někdejší neprůhlednou lepenku mnohde nahradil rákos, pak žlutý sklolaminát, komůrkový polykarbonát, čiré nebo kouřově hnědé desky PVC. Na českém trhu už zdomácněly i nejnovější trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Současné rotační sekačky: Co přinesl technický vývoj

Stará travní sekačka má po deseti patnácti letech provozu uvolněná, šmajdavá kolečka, prorezlé šasi, zastaralý hlučný a kouřící motor. Prostě dosluhuje, a tak je čas porozhlédnout se po nové. Čím se dnešní stroje liší od svých předchůdců?

Fuchsie, balkónová rostlina s kouzelnými květy

Fuchsie je oblíbená tradiční květina pro balkony, lodžie a terasy, která nadchne začátečníky i náročné pěstitele. Kvete ochotně i ve stínu, období květu je velmi dlouhé. Můžete ji pěstovat ve formě keříčkové, převislé i na kmínku.

Bělásek zelný hoduje na zelí: Jak na něj vyzrát?

Bělásek zelný dostal jméno podle oblíbené stravy jeho housenek, které znehodnocují brukvovou zeleninu. Zabránit jim v tom však lze velmi jednoduchými metodami. Navíc, ne všichni bělásci jsou zelní, housenky jiných druhů dávají přednost plevelu.

Náprstník na zahradě: oslnivě krásný, léčivý i jedovatý

Náprstník dorůstá úctyhodné výšky, nejen proto však přitahuje všechny pohledy. Květenství velikých, barevných květů tvaru náprstků z něj činí jednu z nejatraktivnějších květin na zahradě. Je původní i v naší přírodě a vyšlechtěn do řady kultivarů.

Soukromí v náruči popínavých rostlin

Toužíme-li v zahradě po soukromí, zvolíme popínavé rostliny. Oproti živému plotu rostou mnohem rychleji a jejich pořízení není tak nákladné jako výstavba dřevěné či zděné stěny. Liány jsou velmi rozmanité, čehož lze využít i k tvorbě okouzlující zahrady.

Bio Golem S: čisticí bakterie v prášku do septiku a žumpy

Máte rodinný domek, chalupu či chatu na vsi bez kanalizace a čističku odpadních vod teprve plánujete? Pak určitě víte, že plnější žumpa, septik či suchý záchod přináší spolehlivé zprávy o počasí. Jakmile se blíží déšť, „cítíte to“.

Podle čeho vybírat gril

Který gril je nejlepší? Ten, který odpovídá naší představě o grilování. Každý ví, že spálené maso není chutné ani zdravé. Čím tučnější je a čím častěji rošt olízne plamen, tím spíš hrozí připálení. Komu sem tam černá kůrka nevadí, vybere si snáz.

Pěstování modré hortenzie

Hortenzie patří mezi nejoblíbenější okrasné kvetoucí keře. Jejich nádherná květenství bílé, modré nebo růžové barvy zdobí stinná zákoutí zahrady od jara do podzimu. Na pěstování nejsou náročné, avšak aby nebeská modř květů nevybledla, potřebují speciální výživu.

Natura (19.05.2011 )

Vzestup hladiny moří (David Uličný). Arktický výzkum na Svalbardu (Josef Elster, Oleg Ditrich). Didymo: vetřelec chilských řek (Jaroslav Petr). Měkčené PVC (Miroslav Raab, Ivan Kelner).

nejnovější 147 148 149 171 172 173 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017