Články

Jarní údržba bazénu

Na jaře začínáme na sezonu připravovat zahradní bazén. Uděláme především to, co jsem nestihli na podzim – vyčistíme zanesenou filtraci, umyjeme vnitřní strany tělesa bazénu nebo vyměníme některé plastové komponenty. Ale jenom to by nestačilo.

Natura (19.04.2012 09:00)

Vnitřní časomíra živočichů a rostlin (Jan Kolář). Člověk si pořizuje psa, kočka člověka (Stanislav Komárek). Žádoucí návrat velkých šelem do evropské přírody? (Evžen Kůs). Co se můžeme přiučit od žraloků (Jaroslav Petr).

Nenáročné narcisy můžete pěstovat v desítkách rozmanitých odrůd

Na zahradě pěstujeme přes 70 odrůd narcisů, nenáročných něžných krásek s příjemnou vůní, které vám rádi představíme. Liší se výškou, velikostí, tvarem, počtem i barvou květů a také dobou kvetení.

Jak založit dokonalý anglický trávník?

Pokud se chceme sytě zeleným kobercem na zahradě kochat co nejdéle, nesmíme podcenit přípravu. Založit a udržet trávník třebas i anglického typu není věcí nemožnou, je však třeba držet se jistých zásad.

Bazény: výběr podle ceny

Hodláte si pořídit bazén hlavně kvůli dětem, aby měly v létě zábavu? Pak vám postačí 10 tisíc korun, možná i méně. Chcete-li naopak pravidelně plavat pro lepší kondici, utratíte až desetkrát tolik. Co všechno je důležité při výběru bazénu podle ceny?

Tulipány na jaře: hnojení, zálivka, odhlávkování

Rozkvetlé tulipány neodmyslitelně patří k jaru. Chcete-li se ovšem dočkat krásných květů, je třeba o tyto cibuloviny pečovat – především šlechtěné odrůdy fantastických barev a tvarů vyžadují na jaře hnojení a speciální zacházení po odkvětu.

Co se starým bazénem

Byl váš dědeček mužem činu, který měnil své sny ve skutečnost? Možná postavil i bazén. Jenže tak, jak se to v jeho době dělalo. A zub času hlodá a hlodá a voda mizí z bazénu čím dál tím rychleji. Už se ani nevyplatí ho napouštět. Co s ním?

Čerstvý špenát je nejlepší. Jak jej pěstovat?

Každý, kdo vyzkoušel čerstvý špenát, ví že se s mraženým protlakem nedá srovnávat. Pěstování špenátu na zahradě není složité. Důležitý je ovšem vhodný termín výsevu i volba odrůdy. Špenát může dokonce i přezimovat do dalšího roku.

Japonská zahrada vnáší do života klid

Japonské zahrady představují jeden z nejoblíbenějších zahradních stylů vůbec. Čistota, elegance a smysl pro kompozici ve spojení s hlubokou duchovní myšlenkou povyšují japonské zahrady mezi umělecká díla. Nechejte se inspirovat...

Výstava rozchodníků a netřesků 2012

Share and Enjoy: RSS Facebook

Natura (12.04.2012 10:00)

Gen, který kastruje rostliny (Karel Müller). Domestikace koček (Stanislav Komárek). První „carbon neutral“ konference u nás (Vladimír Kočí). Co chutná spermiím? (Jaroslav Petr).

Natura (24.10.2011)

Maskovaná mnohonožka (Natura, Jaroslav Petr)

Natura (02.02.2012 10:00)

Aktivita Slunce (Petr Sobotka). WNS: Evropští netopýři jsou zřejmě imunní (Tomáš Bartonička). Unikátní příroda Madagaskaru si zaslouží speciální ochranu (Václav Petříček). Soumrak mrchožroutů (Jaroslav Petr). Četba: Pozor Toxo!

Natura (29.03.2012 10:00)

Jaro ožívá (Lucie Hošková). Záchranný program pro antilopu Derbyho (Karolína Koláčková). Rostliny čistí kontaminovanou půdu (Petr Soudek). Šváb na vodítku (Jaroslav Petr).

Prometheum – formy květenství

Boční květenství Prometheum aizoon Prometheum rechingeri . Terminální květenství Prometheum chrysanthum Prometheum muratdaghense Prometheum pilosum Prometheum sempervivoides Promethuem serpentinicum Prometheum tymphaeum Share and Enjoy: RSS Facebook

Natura (05.04.2012 10:00)

Půda a její rekultivace (Jan Frouz). Noemovy archy plné semen (Iva Fáberová, Zdeněk Stehno). Sedimenty zkoumá také paleobiologie (Milan Libertín). Jak si hrošíci pořizují dcery (Jaroslav Petr).

Hvozdík bradatý Noverna Clown: květina s tváří klauna

Hvozdíky nepatří mezi nejčastěji pěstované okrasné květiny. Ovšem květy této zajímavé odrůdy upoutají všechny kolemjdoucí. Tento hvozdík, ač původně dvouletka, při časném výsevu bohatě kvete již prvním rokem a na záhoně vydrží více let.

Fiskars: vytrhávač plevele a zasouvací pilka

Zajímavým designem, účelností, využitím plastu a také kombinací černé a oranžové barvy proslulo nářadí finského výrobce, jehož historie se píše od roku 1649. Tehdy v osadě Fiskars v západním Finsku začali zakladatelé podniku vyrábět ocel v hutní peci.

Jak nakupovat kvalitní brambory?

O kvalitě brambor rozhoduje odrůda, podmínky pěstování, agrotechnické postupy, sklizeň, posklizňová a tržní úprava, skladování i přeprava. Jak dobře vybrat vám poradí odborníci z Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodu.

Sypavka, houbové onemocnění borovic, způsobuje hnědnutí a opad jehličí

Jehličí našich dříve krásně zelených borovice žloutne, hnědne a předčasně opadává. Pokud se jedná o chorobu, co je její příčinou a jak stromy vyléčit? Ptá se Lukáš Noha z Rumburku

nejnovější 147 148 149 186 187 188 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018