Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin
Zahradnictví specializované na prodej Host

Články

Zasklený balkón jako zimní zahrada: prostor pro zimování rostlin

Zasklené balkóny lze využít k zimování rostlin. Svědčí jim zde dostatek světla i příznivé mikroklima, lodžie plná zeleně je oázou i pro nás. Jednoduše zasklené balkóny, kde může teplota poklesnou příliš, poslouží alespoň k prodloužení „letnění“ pokojovek a k zimování velmi chladnomilných druhů.

Zahradní průvodce hnojením: jak a čím?

Koloběh živin v přírodě je dokonalý. Probíhá přes úrodnou půdu, mateřskou vrstvu života, jež se skrývá pod lesy i loukami. I na zahradě je třeba odebrané živiny do půdy vracet a pěstované rostliny hnojit. Poslouží vám kompost, hnůj, zelené hnojení, rostlinné výluhy, minerální hnojiva…

Natura (14.10.2010 )

Migrace tažných ptáků (Lucie Hošková). Zastavení úbytku biologické rozmanitosti a Nagoya 2010 (Lukáš Viktora). Biodiverzita Bornea (Veronika Roubová). Co mohou prozradit rašeliniště (Vladimír Melichar).

Tipy a rady pro nejlepší domácí burčák

Vinobraní je v plném proudu, a čerstvý vlastní burčák je tak lahodný… Požádali jsme proto zkušeného vinaře Pavla Vajčnera ze Znovínu Znojmo, aby zodpověděl nejčastější dotazy, které se domácí přípravy burčáku týkají. Dozvíte se, kdy hrozny sklízet i jak nejlépe při přípravě burčáku doslazovat.

Rhodiola, rozchodnice: elixír rovný žen-šenu lze pěstovat na skalce

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je osvědčený přírodní adaptogen, který organismu pomáhá vyrovnávat se se stresem, dodává vitalitu a chrání zdraví. Je považována za stejně účinnou, jako legendární žen-šen. Ovšem na rozdíl od ženšenu ji můžete snadno pěstovat i na zahradě, třeba na skalce.

Dýně hokkaido snadno ozdobíte povrchovým řezem

V českých domácnostech si získává čím dál tím větší popularitu japonská dýně hokkaido. Je sympaticky tvrdá a vařená má jemnou, ale zřetelnou chuť. K mání bývá v supermarketech, ale mnohde ji brzy prodají. Je menší a hodí se i pro vyřezávání.

Bosch nabízí univerzální 18V akumulátor pro několik nástrojů

Oblíbili jste si akumulátorové nářadí? Hodilo by se vám, kdybyste mohli jednu baterii využívat pro různé dílenské či zahradní nástroje? Firma Bosch takovou praktickou novinku nabízí. Akumulátorový 18V systém Power4All je určen pro kutily i zahrádkáře.

Zahrada v říjnu

V říjnu zahrada vydává poslední pozdní ovoce a zeleninu, barví se do podzimních tónů. Je nejvhodnější doba k výsadbě většiny dřevin, okrasných i ovocných, a také růží. Můžete také založit skalku, zasadit česnek...

Ježci bezdomovci: na dokonale uklizené zahradě strádají!

Ježek patří k nejstarším savcům na zemi. Na jeho brnění jsou lovci krátcí. Jenže proti autům je bodlinaté klubko bezbranné. Na příliš uklizených zahradách se nemá kam uložit k spánku a stává se z něj bludný bezdomovec. Jak ježkům můžeme pomoci? Ponechat jim na zahradě útočiště, nebo postavit domek!

Jak skladovat brambory: postupy profesionálů i zahrádkářů

Kdo si na záhonku vypěstoval vlastní brambory a povedly se, nedá na jejich chuť dopustit a o hlízy ze supermarketů už nestojí. Potřebuje proto alespoň část úrody uchovat na zimu. Které odrůdy má smysl skladovat? A jak brambory zaopatřit, aby vydržely chutné a šťavnaté co nejdéle?

Okrasná zelenina: nechejte se inspirovat šarmem francouzských zahrad

Různé druhy zeleniny se běžně pěstují jako užitkové rostliny. Napadlo vás ale někdy pěstovat zeleninu jako okrasu zahrady? Možná ne, ale mezi zeleninou najdete rostliny natolik atraktivní, že oči přecházejí. Dokonce se staly ozdobou zámeckých parků! Jak založit okrasnou zeleninovou záhradu?

Brambory zdravé, výživné i jedovaté

Brambory jsou nejen zdrojem výživného škrobu, ale nachází se v nich i řada dalších látek. Aminokyseliny, vláknina i minerály a stopové prvky, které náš organismus potřebuje, ale i alkaloidy a dusičnany, které žádoucí nejsou. Co vše v hlízách vlastně najdeme?

Kompost, základ zahrady: Jak jej snadno založit?

Kompost je nejekologičtější recyklační popelnice. Téměř vše nepotřebné ze zahrady spolu s organickými zbytky z kuchyně vám poslouží jako základ pro velmi kvalitní a levné hnojivo. Kompost by neměl chybět na žádné zahradě! Když si nemůžete dovolit velký kompost, postačí alespoň malý kompostér.

Natura (07.10.2010 )

Udržitelná doprava ve městech (Tamara Nikolić, Thomas Meissner, Jitka Anderson, Per Elvingson, Dalibor Dařílek). Voda v krajině a biodiverzita (Jan Pokorný). Mohou být emoce nakažlivé? (Marek Špinka).

Podzimní barvy rodu Phedimus

Soukromě jsem si rozchodníky rozdělila na tři skupiny, jarní, letní a podzimní. V každém tomto ročním období jsou druhy, které jsou svým vybarvením nebo květem vynímečné a výraznější než obvykle. Do skupiny podzimních rozchodníků určitě patří rod Phedimus. Rostliny vyskytující se od Ruska po Dálný východ. Charakteristické jsou poléhavé stonky, protáhlé kopisťovité listy

Sedum sedoides

Sedum sedoides je stálezelený druh rozchodníku, který zdobí velké, bílé a velmi nápadné květy. Je to nádherná skalnička rostoucí na skalách a ve skalních štěrbinách, v oblastech Indie, Kašmíru a Pákistánu, v nadmořských výškách od 2000 do 3500 metrů, kde je prostředí s jen malou konkurencí ostatních rostlinných druhů. Je s podivem, že o této

Natura (30.09.2010 10:00)

Ektoparaziti Kostariky (Ivan Literák). Veselské pískovny (Josef Hlásek). Netopýři Podyjí (Antonín Reiter). EKOFILM (Pavel Kovář).

Taka léčivá, netopýří květina: Jak vypěstovat exotickou krásku ze semínka?

Pokud rádi navštěvujete exotické země a nakukujete do obchodů s květinami, jistě by i vás upoutal nevšední tvar, barva i květ zvláštní exotické krásky. Netopýří květina má květy vskutku úchvatné a navíc je i léčivá. Ze semínek ji dovedete vypěstovat i doma, ovšem vyžaduje trpělivost.

Podzimní péče o skalku a příprava skalniček na zimu

Skalničky jsou výjimečné rostliny a potřebují odpovídající péči. Jak je na podzim připravit, aby zdárně přežily zimu? Na podzim jim může ublížit příkrov ze spadaného listí, v zimě potom přílišná vlhkost, neboť se většinou jedná o horské druhy rostlin, jež snesou spíše sucho, nežli přemokření.

Začínáte s kaktusy? Vyzkoušejte nenáročný echinopsis s úchvatnými květy!

Lákají vás kaktusy? Tyto svébytné pouštní rostliny fascinují lidstvo odedávna, a mnoho pěstitelů jim doslova propadlo. Kaktusy jsou v módě již přes sto let. Pokud se chystáte začít, vyberte si nenáročné druhy. Jeden z nejvhodnějších bodlináčů pro kaktusáře začátečníky patří do rodu Echinopsis.

nejnovější 148 149 150 157 158 159 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017