Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

Články

Zahradničit můžete i bez rytí

Příroda nezná rýč a přesto v ní vše roste, kvete a plodí. Inspiraci si vzali k srdci vynalézaví zahradníci, které nebavilo celé dny rýt rozsáhlé záhony. Systém zahradničení bez rytí má v kvalitních půdách velmi dobré výsledky.

Polykarbonátové desky Marlon CSE Original kroupy nerozbijí

Také lehké střešní krytiny procházejí vývojem: Kdysi běžnou asfaltovou lepenku, rákos a žlutý sklolaminát vystřídal komůrkový polykarbonát nebo čiré a zabarvené PVC desky. Čím dál tím větší oblibě se dnes těší trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Jak pěstovat zdravý a chutný černý kořen, hadí mord španělský?

Vytrvalé druhy zeleniny, které venku snadno přezimují, obohatí zahradu i jídelníček. Jedním z nich je černý kořen, zelenina s lahodnou ořechovou chutí, všestranným využitím v kuchyni a řadou přínosných zdravotních účinků.

Dřevokazné houby na ovocných stromech: václavka a šupinovka

Na kmenech a starých větvích ovocných stromů se někdy objevují celé trsy hub. Rozkládají především odumírající dřevo, ale někdy napadají i to zdravé. Škodí nějak dřevinám? A můžete si z nich uvařit polévku?

Proč jsem si pořídil na chatu 3G internet U:fona? Kvůli rodině!

„Petrovi je deset, ale už rok mě umlouval, abych mu pořídil telefon s internetem. ,Na chatě nemáme počítač a já se nudím,‘ vyčítal. Vyřešil jsem to. Spokojen je syn, žena, já, sousedé. Ti k nám teď chodí i pro recepty,“ pochvaluje si Jiří internetové připojení od U:fona.

Černí brouci v květech: zlatohlávek tmavý a huňatý

Brouků zlatohlávků je mnoho druhů a mohou mít i nečekané zbarvení – nikoli zlatozelené, ale třebas černé s tečkami. Právě zlatohlávka tmavého můžete často najít i v květech na zahradě. Škodí zde, nebo pomáhá?

Které nářadí Fiskars se hodí pro podzimní práce na zahradě

Podzim je ten správný čas k sázení ovocných stromků a kypření půdy. Ergonomicky vytvarovaný rýč usnadní tuto práci. Je však nutné vybrat jeho správnou délku s ohledem na výšku uživatele. Jak při výběru postupovat? A jaké další nářadí Fiskars nabízí?

Brugmansie: andělské trumpety dorůstají až do dvoumetrové výše

Rozložitá rostlina s obřímu, bílými, žlutými i růžovými květy přináší fascinující podívanou. Můžete ji pěstovat na zahradě, terase i balkóně, v zimě však mráz nesnese. Andělské trumpety existují dokonce i v plnokvěté formě.

Natura (22.09.2011 09:00)

Ptačí imitátoři a nářečí (Zdeněk Vermouzek). Cesta medu (Evžen Báchor). Výchova plazů (Zdeněk Knotek). Jedovaté houby (Jaroslav Klán). Nekonečná regenerace (Jaroslav Petr).

Přijeďte do Rakovníka

Share and Enjoy: Linkuj.cz! TOPodkazy.cz RSS Jaggni to! Google Bookmarks Top Články.cz Pozrisi.sk del.icio.us vybrali.sme.sk Blogus.cz MediaBlog.cz Park.sk Bookmarky.cz Live Blogplay BlinkList blogmarks MojeLinky.sk Blogosphere News Linkter DZone Reddit Segnalo Wikio Yahoo! Bookmarks Yahoo! Buzz Add to favorites Diggita Fark Fleck Global Grind HelloTxt Hyves Identi.ca Internetmedia laaik.it LinkaGoGo LinkArena LinkedIn MisterWong MisterWong.DE MySpace Netvibes Netvouz NuJIJ Posterous TextTip.eu ThisNext Twitter Upnews viadeo FR Webnews.de Wists IndianPad

Dokonalé betonové oplocení Pileg

Hledáte skutečně pevný plot, spolehlivě zajišťující bezpečí rodiny po dlouhá léta? Toto a řadu dalších výhod nabízí výrobce betonového oplocení PILEG. Jedná se o univerzální, do detailů propracovaný stavebnicový systém s betonovými tvarovkami.

Zajímavé druhy pokojovky voskovky: pnoucí i převislé, s květy jako knoflíky…

Tropické liány voskovky pěstovaly v pokojích již naše babičky. Tyto zajímavé rostliny jsou nenáročné, krásně kvetou a omamně voní. Kromě pnoucích druhů můžete pěstovat i nízké kompaktní druhy, které vynikají v závěsných košících.

Vyzkoušejte lávovou drť při přesazování pokojových rostlin

Při přesazování pokojových rostlin oceníte substrát od Forestiny s poutačem vody a zásobou živin. Lávová drť pak slouží jako drenáž poutající vodu i jako dekorativní povrchová vrstva. Estetický dojem ještě umocní ošetření rostlin leskem na listy.

Skvrnatička řepná napadá řepu i mangold

Na starších listech červené řepy i vytrvalého mangoldu se občas objevují světlejší skvrny s fialovým lemem. Proti této chorobě, která rostliny oslabuje až decimuje, se zahrádkáři mohou bránit především řadou preventivních opatření.

Natura (15.09.2011 09:00)

Ptáci komunikují nejen zpěvem (Zdeněk Vermouzek). Zvíře není věc (Eva Marlen Hodek). Léčivé houby (Ivan Jablonský). Had, který otrávil sám sebe (Zdeněk Knotek). Netradiční rodinný život kosmanů (Jaroslav Petr).

Vinobraní, slavnosti hroznů a vína

Vinobraní. Co všechno si lze představit pod tímto kouzelným slovem? Pokud máte rádi víno, nebo révu dokonce pěstujete či se chystáte pěstovat, zveme vás na výlet do dávné historie i pestré současnosti.

Nejkrásnější druhy vrb pro zahradu

Dřeviny tvoří zahradu, a čím je jejich výběr rozmanitější, tím pestřejší vznikne celkový obraz. Velmi dobře do něj zapadají i rozmanité druhy vrb a jejich okrasné variety. Mohou být malé i velké, atraktivní díky krouceným větvím nebo pestrým listům…

Úklid listí: místo hrábí vysavač a dmýchadlo od firmy Bosch

Kdo má rád upravené trávníky a chodníky bez spadaného listí, může nyní sáhnout po zahradním vysavači ALS 25 od firmy Bosch. Toto nářadí disponuje výkonem 2500 W a žene vzduch rychlostí až 300 km/hod. Takový fukejř odlepí od země i vlhké listy.

Zazimování letněných pokojových a přenosných rostlin v bytě a zasklené lodžii

Letnění rostlinám prospívá, ale sezóna již končí. Také chladnomilnějším rostlinám je načase zajistit dobré zimování. Které místo zvolit, jak postupovat a uvyknout rostliny na změnu?

Mochyně peruánská a mexická: Pěstování a exotické recepty z jedlých plodů

Kromě mochně židovské, oblíbené okrasné rostliny se zářivými lampionky, můžete pěstovat i další druhy mochyní, jejichž plody jsou nejen pohledné, ale i velmi chutné a zdravé.

nejnovější 149 150 151 179 180 181 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017