Facebook
 
 
 

Články

Natura (05.07.2012 09:00)

Konference environmentálních ekonomů EAERE 2012 (Radek Špicar, Bedřich Moldan). Reportáž z „uhelné safari“ (Josef Gerthner). Prolomení limitů těžby uhlí může vyjít draho (Jan Melichar). Služby ekosystémů (Lubomír Nátr).

Natura (28.06.2012 10:00)

Rio + 20 (Boris Essender). Kronika tunguské exploze v letokruzích (Günther Kletetschka). Oblíbenci laboratoří: modelové organismy (Jan Nešvera). Chtělo by se vám žít ve světě bez komárů?(Jaroslav Petr).

Natura (21.06.2012 10:00)

Letošní expedice vyráží na Svalbard (Josef Elster). Summit OSN v brazilském Riu (Mercedes Bresso, Timo Makela). Vybírání a stáčení medu (Evžen Báchor). Záhadný tanec vrubounů (Jaroslav Petr).

Natura (14.06.2012 10:00)

Strašáci v krajině (Rudolf Šmíd). Výskyt melanismu a životní prostředí (František Marec). Zvířecí škodolibost (Stanislav Komárek). Výskyt lososa u nás (Jan Andreska, 3.díl). Pouštní sběrači rosy (Jaroslav Petr).

Z čeho stavět zděné zahradní krby a grily s udírnou

Také výstavba zahradního krbu nebo grilu má své zákonitosti a důležité postupy. Bez nich by se povětrnostní podmínky, především voda a mráz, mohly nepříznivě podepsat na vzhledu i funkčnosti stavby. Jak tedy budovat bytelný gril či krb?

Natura (07.06.2012 10:00)

Kormorána už zákon chránit nebude (Jaroslav Škopek, Pavel Vrána). Zvířecí smysl pro humor (Stanislav Komárek). Bourec opět v Národním muzeu (Helena Heroldová). Výskyt lososa u nás (Jan Andreska, 2. díl). Mšice a base-jump (Jaroslav Petr).

Zahrada pro šťastné děti

Zahrada by měla poskytovat zábavu všem členům rodiny. A jestli si někdo dovede opravdu užít pohyb na čerstvém vzduchu, jsou to děti. Jak jim bez velkých investic nabídnout pohádkovou zahradu stvořenou ke hraní?

Květem obalené lýkovce rozzáří skalku a provoní zahradu

Voňavé, pestrobarevné lýkovce zdobí nádhernou zahradu vyhlášeného jihočeského skalničkáře, který vám poradí, jak tyto výjimečné okrasné keře rozličných barev a tvarů pěstovat i množit.

VÝSTAVA KAKTUSŮ A SUKULENTŮ

Srdečně všechny zveme na 50. výstavu roudnického klubu pěstitelů kaktusů a sukulentů. Již tradičně se pořádá v atraktivním prostředí skleníků zámecké zahrady Státního zámku Libochovice. OTEVŘENO DENNĚ OD 9:00 DO 17 : 00 HODIN Návštěvu  výstavy můžet spojit s prohlídkou libochovického zámku, kde  od 9. – 10. června 2012 probíhá Víkend otevřených zadrad – komentované prohlídky zámeckého

Čím a jak mulčovat trávu: sekačkou, nebo mulčovačem?

Vedle travních sekaček, které mají jako příslušenství takzvaný mulčovací klín, nabízejí výrobci zahradní techniky i speciální mulčovače na vysokou trávu. Stroje si hravě poradí se stařinou a náletovými dřevinami a vyrobí z nich jemný mulč.

Pes zahradníkem: Lze mít spokojeného psa a pěknou zahradu zároveň?

Na zahradě naši čtyřnozí přítelé dovádějí rádi, lebedí si na sluníčku, svěřené území také svědomitě hlídají. Co si ale počít když začnou zahradničit?

Jak se šlechtí červené brambory?

Brambory, které u nás od dob Kolumbových dokonale zdomácněly, se dnes pěstují v ohromné spoustě odrůd. Kromě varného typu a ranosti odrůdy můžete vybírat i mezi barvou. Kromě klasických žlutých existují brambory červené, modré i fialové.

Natura (31.05.2012 10:00)

Green Week 2012 (Jan Dusík). Voda v krajině (Michal Pospíšil). Historie výskytu lososa u nás (Jan Andreska -1.díl). Inteligentní krkavci (Jaroslav Petr).

Exotické květy strelície v pokoji i na balkóně

Strelície s nádhernými, neobvykle tvarovanými velkými květenstvími působí exoticky. Může se proto zdát, že se jedná o rostliny kvetoucí pouze ve sklenících botanických zahrad. Na péči ani prostředí však nejsou až tak náročné.

Kvetoucí balkónové rostliny na kmínku: fuchsie, hořcový stromek, olověnec…

Malé, krásně kvetoucí stromky pěstované v nádobách jsou velmi půvabné i atraktivní. Na balkóně i terase takto můžete pěstovat granátovníky, olověnce, oleandry, libory či takzvané hořcové stromky.

Natura (24.05.2012)

Emil Holub: první cesta do Afriky (speciální vydání věnované 140. výročí Holubovy první výpravy)

Benzínové sekačky: údržba motoru, nože, převodů

Travní sekačka s benzínovým motorem vyžaduje pravidelnou údržbu jako každý stroj. V opačném případě začne stávkovat. Třeba kvůli maličkostem – roztřepené startovací šňůře, zanesenému vzduchovému filtru nebo starému oleji v převodovce.

Jak pěstovat vistárie, nádherně kvetoucí popínavé dřeviny

Obří dřevnaté liány ovíjejí ploty a vchody jménem vistárie v době květu zdobí až půlmetrové hrozny bílých, růžových či fialových květů. Tyto atraktivní popínavé rostliny učiní z pergoly okouzlující místo.

Omamně vonící šeříky jsou nenáročné na pěstování

Nádherně voní už na dálku, poutají pohledy bohatými latami květů různých barev a neodmyslitelně patří k jaru. Když rozkvetou šeříky, nastává ta nejkrásnější část roku. Za svou krásu přitom nežádají mnoho péče.

Jak sklízet a skladovat cibule tulipánů?

Šlechtěné tulipány je vhodné každoročně vytahovat z půdy a opět je na podzim sázet. Pokud jeden rok tuto práci vynecháme, tak moc se nestane, ale v dalších letech už bude porost příliš přehuštěn a rostliny i květy budou stále slabší.

nejnovější 157 158 159 198 199 200 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018