Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin
Zahradnictví specializované na prodej Host

Články

Drtič Bosch AXT 25 TC: štěpkovač i kompostovač

Drtič Bosch AXT 25 TC řeže dřevní i zelený zahradní odpad. Vyřezané větve přemění ve štěpku, která se hodí k mulčování. Měkkou rostlinnou hmotu rozmělní, a tak urychlí její zkompostování. Stroj je skladný, k jeho přednostem patří tichý chod.

Zahrada v listopadu

V listopadu je třeba zahradu dobře připravit na zimu. Rostliny přikrýt peřinkou z chvojíči slámy, zazimovat jezírko, zrýt záhony… Stále však můžete i vysazovat, sít a budovat ještě krásnější zahradu.

Sedum kimnachii

Sedum kimnachii je  rostlina původem z Mexika. Nejedná se ovšem o botanický druh, její výskyt je uváděn jako zahradnický hybrid neznámého původu. Když jsem získala první bylinné řízky stonků s vrcholovými růžicemi, zasadila jsem je do hlubší misky, kdy velmi brzo vytvořily kořeny. Během krátké doby misku vyplnil porost hustého sukulentního křovíčka, ne vyššího než

Sedum kimnachii

Asi každému z nás se líbí bonsajové stromky. V době, kdy jsem neměla ponětí o tom co to jsou sukulenty, neřku-li sukulentní bonsaje, jsem si domů nosívala různé semenáčky stromků a snažila se o jejich pěstování a tvarování. Protože jsem člověk netrpělivý, tato činnost mne velmi brzo přestala bavit. Ono vypěstovat pěknou bonsaj trvá i několik desítek

Natura (28.10.2010 10:00)

Hormony, nejsilnější zbraně rostlinných parazitů (Jan Kolář). Mutanti na Týdnu vědy a techniky (Jan Kolář). Hrabě Buquoy nejen přírodovědec (Dalibor Štys). Biologické hodiny (Jaroslav Petr).

Pěstování rodu Dorstenia

O dorsteniích toho bylo napsáno skutečně mnoho, přesto mi nedá zmínit se o svých zkušenostech s jejich  pěstováním. Jedná se o všeobecně velmi oblíbené sukulentní rostliny, jejichž alespoň jeden zástupce se najde téměř v každé sukulentářské sbírce. Z nejčastěji pěstovaných druhů u nás je nenáročná na podmínky, Dosrtenia foetida( viz  doprovodné fotografie). Oblíbenost tohoto rodu

Glottiphyllum linguiforme

Čeleď Aizoaceae je velmi významnou skupinou  sukulentních rostlin Jižní Afriky. Rostlina o které bych se dnes ráda zmínila, Glottiphyllum linguiforme, patří do malého  rodu který obsahuje 16 druhů. Jedná se o vytrvalou bylinu tvořící přízemní trsy s velkými, přisedlými žlutými květy. Výrazně sukulentní listy jsou protáhlé, tvořící růžici. Jméno rodu je odvozeno z řeckého glotta

Zelený čaj jako léčivý nápoj i pokojová rostlina

Čajovník, prastará kulturní rostlina, je darem, jehož blahodárné účinky odnepaměti využívali lidé v Orientu. Dnes je oblíbený po celém světě. Především osvěžující zelený čaj je zdraví prospěšný, musíte jej ovšem správně připravit. Čajovník můžete i pěstovat doma v květináči s sklízet vlastní lístky.

Řetězová pila poháněná akumulátorem? Ano, od Bosche!

Společnost Bosch uvede příští rok na jaře na český trh řetězovou pilu AKE 30 LI, která jako první na světě čerpá energii ze 36V lithium-iontového akumulátoru. Aku pila usnadňuje běžné zahradní i kutilské práce, třeba průřez větví v korunách stromů.

Pomoc ježkům: zásady správného zimování

Blíží se doba, kdy při pohledu na ježka pochodujícího chladným podzimem budeme přemýšlet, zdali nepotřebuje pomoc. Pokud je malý a podvyživený, opravdu jej můžeme zachránit. Ale brát domů ježka, který by zimu sám přežil, může spíše uškodit. Zásadní je také správné ubytování i jídelníček.

Natura (21.10.2010)

Letošní úroda vína (Jaroslav Opatřil). Jak se žilo na Vladaři (Petr Pokorný). Umělé oplodnění aneb rostlina ze zkumavky (Kateřina Eliášová). Význam mokřadů v krajině (Vladimír Melichar).

Jak vyřezat dýni na Halloween?

Pravda, tento svátek u nás domácí není. Ale zabydluje se rychle – především děti jej milují. Není divu, obličeje z dýní se svíčkou uvnitř jsou přímo pohádkové, když září do podzimního večera. A úrodu dýní tak využijete dokonale! Jak si vyrobit to nejkouzelnější dýňové strašidlo?

Zahradničení podle fáze měsíce: kdy sít, hnojit, sklízet?

Astrologií se zemědělci řídili celá staletí. Moderní věda se k takovému spojení chová s rezervou. Přesto se mnoho zahrádkářů s měsícem dodnes radí – když přibývá, sklízejí léčivé rostliny, za úplňku pak jejich kořeny, když ubývá, sejí semínka a vysazují sazeničky… a tvrdí, že měsíc svůj vliv má.

Zasklený balkón jako zimní zahrada: prostor pro zimování rostlin

Zasklené balkóny lze využít k zimování rostlin. Svědčí jim zde dostatek světla i příznivé mikroklima, lodžie plná zeleně je oázou i pro nás. Jednoduše zasklené balkóny, kde může teplota poklesnou příliš, poslouží alespoň k prodloužení „letnění“ pokojovek a k zimování velmi chladnomilných druhů.

Zahradní průvodce hnojením: jak a čím?

Koloběh živin v přírodě je dokonalý. Probíhá přes úrodnou půdu, mateřskou vrstvu života, jež se skrývá pod lesy i loukami. I na zahradě je třeba odebrané živiny do půdy vracet a pěstované rostliny hnojit. Poslouží vám kompost, hnůj, zelené hnojení, rostlinné výluhy, minerální hnojiva…

Natura (14.10.2010 )

Migrace tažných ptáků (Lucie Hošková). Zastavení úbytku biologické rozmanitosti a Nagoya 2010 (Lukáš Viktora). Biodiverzita Bornea (Veronika Roubová). Co mohou prozradit rašeliniště (Vladimír Melichar).

Tipy a rady pro nejlepší domácí burčák

Vinobraní je v plném proudu, a čerstvý vlastní burčák je tak lahodný… Požádali jsme proto zkušeného vinaře Pavla Vajčnera ze Znovínu Znojmo, aby zodpověděl nejčastější dotazy, které se domácí přípravy burčáku týkají. Dozvíte se, kdy hrozny sklízet i jak nejlépe při přípravě burčáku doslazovat.

Rhodiola, rozchodnice: elixír rovný žen-šenu lze pěstovat na skalce

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je osvědčený přírodní adaptogen, který organismu pomáhá vyrovnávat se se stresem, dodává vitalitu a chrání zdraví. Je považována za stejně účinnou, jako legendární žen-šen. Ovšem na rozdíl od ženšenu ji můžete snadno pěstovat i na zahradě, třeba na skalce.

Dýně hokkaido snadno ozdobíte povrchovým řezem

V českých domácnostech si získává čím dál tím větší popularitu japonská dýně hokkaido. Je sympaticky tvrdá a vařená má jemnou, ale zřetelnou chuť. K mání bývá v supermarketech, ale mnohde ji brzy prodají. Je menší a hodí se i pro vyřezávání.

Bosch nabízí univerzální 18V akumulátor pro několik nástrojů

Oblíbili jste si akumulátorové nářadí? Hodilo by se vám, kdybyste mohli jednu baterii využívat pro různé dílenské či zahradní nástroje? Firma Bosch takovou praktickou novinku nabízí. Akumulátorový 18V systém Power4All je určen pro kutily i zahrádkáře.

nejnovější 157 158 159 166 167 168 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017