Facebook
 
 
 

Články

Sukulenty ve skle, nafoukané tričko a zavlažování jahod

Květen se přehoupnul do své druhé poloviny. Máme za sebou „ledové muže“, kteří nám letos dali najevo svoji převahu. Jak je vidět na stránkách MojeDilo.cz, všichni se už těší na sluníčko, aby se mohli pustit do zvelebování kytiček a zahrádek. První vybraný návod je jedním z nich.

Natura (17.05.2012 10:00)

ZOO Dvůr Králové dlouhodobě chrání nosorožce (Dana Holečková). Zábavná soutěž v popularizaci vědy FameLab (Eva Šťastná). Plazi u veterináře (Zdeněk Knotek). Co chutná nohám otakárků?(Jaroslav Petr).

Květinový koberec: záplava květů bez práce

Toužíte po pestrobarevných záhonech plných bohatě kvetoucích rostlin, ale nemáte čas a sílu je pěstovat běžným způsobem? Květinový koberec je novinka, jehož výrobce slibuje rozkvetlou zahradu bez práce.

Křovinořezy, vyžínače: Kterou motorovou kosu vybrat

Motorová kosa, nazývaná též křovinořez či vyžínač, se hodí pro práce v hůře přístupných místech. Se strunovou hlavou seče trávu, s kotoučem zvládne vyklučit náletové dřeviny. Některé motorové kosy však umí i kypřit záhon či uklízet spadané listí.

Natura (10.05.2012 10:00)

Drobné ale významné úspory energie aneb ďábel se skrývá v detailu (Vladimír Kočí). Jak se bydlí šetrně (Zdeněk Zikán). Imunita plazů (Zdeněk Knotek). Žabí mor (Jaroslav Petr).

Nakupujeme vyžínače a křovinořezy

Tyto zahradní stroje jsou šikovným doplňkem zahradní sekačky, ale nahradit ji nemohou. Jejich vlastnosti oceníte na členitých a svažitých pozemcích, při úpravě okrajů trávníku a podobně. Na rovné, pečlivě udržované plochy se příliš nehodí.

Natura (02.05.2012 09:00)

Mýty opředený kukaččí život (Tomáš Grim). Reportáž z Uhelné safari (Josef Gerthner). Externí náklady prolomení limitů těžby (Jan Melichar). Výlet do včelích útrob (Jaroslav Petr).

Zahrada v květnu

Květen na zahradě je nádherný, zvláště pokud na ní nechybí kvetoucí stromy a keře. V máji se jí můžete věnovat s vášní a láskou, jaká k tomuto měsíci neodlučně patří… Je čas setí i sázení, zalévání a hnojení, a především radosti ze zahrady.

Natura (26.04.2012 10:00)

Mediální obraz vědy (Steve Jones). Hlubinné úložiště jaderného odpadu (Dana Drábová, Jiří Slovák, Edvard Sequens). Návrat dravých ptáků do naší přírody (Evžen Kůs). Vadí hluk rostlinám? (Jaroslav Petr).

Jarní údržba bazénu

Na jaře začínáme na sezonu připravovat zahradní bazén. Uděláme především to, co jsem nestihli na podzim – vyčistíme zanesenou filtraci, umyjeme vnitřní strany tělesa bazénu nebo vyměníme některé plastové komponenty. Ale jenom to by nestačilo.

Natura (19.04.2012 09:00)

Vnitřní časomíra živočichů a rostlin (Jan Kolář). Člověk si pořizuje psa, kočka člověka (Stanislav Komárek). Žádoucí návrat velkých šelem do evropské přírody? (Evžen Kůs). Co se můžeme přiučit od žraloků (Jaroslav Petr).

Nenáročné narcisy můžete pěstovat v desítkách rozmanitých odrůd

Na zahradě pěstujeme přes 70 odrůd narcisů, nenáročných něžných krásek s příjemnou vůní, které vám rádi představíme. Liší se výškou, velikostí, tvarem, počtem i barvou květů a také dobou kvetení.

Jak založit dokonalý anglický trávník?

Pokud se chceme sytě zeleným kobercem na zahradě kochat co nejdéle, nesmíme podcenit přípravu. Založit a udržet trávník třebas i anglického typu není věcí nemožnou, je však třeba držet se jistých zásad.

Bazény: výběr podle ceny

Hodláte si pořídit bazén hlavně kvůli dětem, aby měly v létě zábavu? Pak vám postačí 10 tisíc korun, možná i méně. Chcete-li naopak pravidelně plavat pro lepší kondici, utratíte až desetkrát tolik. Co všechno je důležité při výběru bazénu podle ceny?

Tulipány na jaře: hnojení, zálivka, odhlávkování

Rozkvetlé tulipány neodmyslitelně patří k jaru. Chcete-li se ovšem dočkat krásných květů, je třeba o tyto cibuloviny pečovat – především šlechtěné odrůdy fantastických barev a tvarů vyžadují na jaře hnojení a speciální zacházení po odkvětu.

Co se starým bazénem

Byl váš dědeček mužem činu, který měnil své sny ve skutečnost? Možná postavil i bazén. Jenže tak, jak se to v jeho době dělalo. A zub času hlodá a hlodá a voda mizí z bazénu čím dál tím rychleji. Už se ani nevyplatí ho napouštět. Co s ním?

Čerstvý špenát je nejlepší. Jak jej pěstovat?

Každý, kdo vyzkoušel čerstvý špenát, ví že se s mraženým protlakem nedá srovnávat. Pěstování špenátu na zahradě není složité. Důležitý je ovšem vhodný termín výsevu i volba odrůdy. Špenát může dokonce i přezimovat do dalšího roku.

Japonská zahrada vnáší do života klid

Japonské zahrady představují jeden z nejoblíbenějších zahradních stylů vůbec. Čistota, elegance a smysl pro kompozici ve spojení s hlubokou duchovní myšlenkou povyšují japonské zahrady mezi umělecká díla. Nechejte se inspirovat...

Výstava rozchodníků a netřesků 2012

Share and Enjoy: RSS Facebook

Natura (12.04.2012 10:00)

Gen, který kastruje rostliny (Karel Müller). Domestikace koček (Stanislav Komárek). První „carbon neutral“ konference u nás (Vladimír Kočí). Co chutná spermiím? (Jaroslav Petr).

nejnovější 158 159 160 198 199 200 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018