Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin
Zahradnictví specializované na prodej Host

Články

Zahrada v říjnu

V říjnu zahrada vydává poslední pozdní ovoce a zeleninu, barví se do podzimních tónů. Je nejvhodnější doba k výsadbě většiny dřevin, okrasných i ovocných, a také růží. Můžete také založit skalku, zasadit česnek...

Ježci bezdomovci: na dokonale uklizené zahradě strádají!

Ježek patří k nejstarším savcům na zemi. Na jeho brnění jsou lovci krátcí. Jenže proti autům je bodlinaté klubko bezbranné. Na příliš uklizených zahradách se nemá kam uložit k spánku a stává se z něj bludný bezdomovec. Jak ježkům můžeme pomoci? Ponechat jim na zahradě útočiště, nebo postavit domek!

Jak skladovat brambory: postupy profesionálů i zahrádkářů

Kdo si na záhonku vypěstoval vlastní brambory a povedly se, nedá na jejich chuť dopustit a o hlízy ze supermarketů už nestojí. Potřebuje proto alespoň část úrody uchovat na zimu. Které odrůdy má smysl skladovat? A jak brambory zaopatřit, aby vydržely chutné a šťavnaté co nejdéle?

Okrasná zelenina: nechejte se inspirovat šarmem francouzských zahrad

Různé druhy zeleniny se běžně pěstují jako užitkové rostliny. Napadlo vás ale někdy pěstovat zeleninu jako okrasu zahrady? Možná ne, ale mezi zeleninou najdete rostliny natolik atraktivní, že oči přecházejí. Dokonce se staly ozdobou zámeckých parků! Jak založit okrasnou zeleninovou záhradu?

Brambory zdravé, výživné i jedovaté

Brambory jsou nejen zdrojem výživného škrobu, ale nachází se v nich i řada dalších látek. Aminokyseliny, vláknina i minerály a stopové prvky, které náš organismus potřebuje, ale i alkaloidy a dusičnany, které žádoucí nejsou. Co vše v hlízách vlastně najdeme?

Kompost, základ zahrady: Jak jej snadno založit?

Kompost je nejekologičtější recyklační popelnice. Téměř vše nepotřebné ze zahrady spolu s organickými zbytky z kuchyně vám poslouží jako základ pro velmi kvalitní a levné hnojivo. Kompost by neměl chybět na žádné zahradě! Když si nemůžete dovolit velký kompost, postačí alespoň malý kompostér.

Natura (07.10.2010 )

Udržitelná doprava ve městech (Tamara Nikolić, Thomas Meissner, Jitka Anderson, Per Elvingson, Dalibor Dařílek). Voda v krajině a biodiverzita (Jan Pokorný). Mohou být emoce nakažlivé? (Marek Špinka).

Podzimní barvy rodu Phedimus

Soukromě jsem si rozchodníky rozdělila na tři skupiny, jarní, letní a podzimní. V každém tomto ročním období jsou druhy, které jsou svým vybarvením nebo květem vynímečné a výraznější než obvykle. Do skupiny podzimních rozchodníků určitě patří rod Phedimus. Rostliny vyskytující se od Ruska po Dálný východ. Charakteristické jsou poléhavé stonky, protáhlé kopisťovité listy

Sedum sedoides

Sedum sedoides je stálezelený druh rozchodníku, který zdobí velké, bílé a velmi nápadné květy. Je to nádherná skalnička rostoucí na skalách a ve skalních štěrbinách, v oblastech Indie, Kašmíru a Pákistánu, v nadmořských výškách od 2000 do 3500 metrů, kde je prostředí s jen malou konkurencí ostatních rostlinných druhů. Je s podivem, že o této

Natura (30.09.2010 10:00)

Ektoparaziti Kostariky (Ivan Literák). Veselské pískovny (Josef Hlásek). Netopýři Podyjí (Antonín Reiter). EKOFILM (Pavel Kovář).

Taka léčivá, netopýří květina: Jak vypěstovat exotickou krásku ze semínka?

Pokud rádi navštěvujete exotické země a nakukujete do obchodů s květinami, jistě by i vás upoutal nevšední tvar, barva i květ zvláštní exotické krásky. Netopýří květina má květy vskutku úchvatné a navíc je i léčivá. Ze semínek ji dovedete vypěstovat i doma, ovšem vyžaduje trpělivost.

Podzimní péče o skalku a příprava skalniček na zimu

Skalničky jsou výjimečné rostliny a potřebují odpovídající péči. Jak je na podzim připravit, aby zdárně přežily zimu? Na podzim jim může ublížit příkrov ze spadaného listí, v zimě potom přílišná vlhkost, neboť se většinou jedná o horské druhy rostlin, jež snesou spíše sucho, nežli přemokření.

Začínáte s kaktusy? Vyzkoušejte nenáročný echinopsis s úchvatnými květy!

Lákají vás kaktusy? Tyto svébytné pouštní rostliny fascinují lidstvo odedávna, a mnoho pěstitelů jim doslova propadlo. Kaktusy jsou v módě již přes sto let. Pokud se chystáte začít, vyberte si nenáročné druhy. Jeden z nejvhodnějších bodlináčů pro kaktusáře začátečníky patří do rodu Echinopsis.

Půvabné kosatce, irisy, kvetou časně zjara a sázejí se na podzim

Květy, které ze země vyraší sotva sleze sníh, jsou pokladem zahrady. Proto si tuto podívanou již na podzim pečlivě připravujeme a vysazujeme cibulky nejrůznějších druhů. Bylo by škoda zapomenout na půvabné, malé, otužilé kosatce s oslnivými kvítky. V japonských zahradách jsou symbolem čistoty…

Natura (23.09.2010)

Kořenové vlásky (Lukáš Synek). Rybí tuk z řas (Jaromír Lukavský). Čolci a sekvenování DNA v Ústavu biologie obratlovů (Radovan Smolinský, Josef Bryja). Bohumil němec (Jan Krekule, Slávek Pavlíček, Helena Pavlíčková).

Plot z umělého kamene KwR Kovář lze skládat jako puzzle

Vybrat vhodné oplocení pro dům a zahradu nemusí být vždy jednoduché. Plot není jen stavebním materiálem k oddělení jednoho pozemku od sousedního. Stává se architektonickým prvkem, který s domem a okolím vytváří celkový dojem ze stavby.

Tajemné tilandsie milují slunce a mlhu

Tilandsie jsou velmi neobvyklé, okouzlující rostliny. Můžete je zavěsit na kousku dřeva či kamene v okenním výklenku. Žijí totiž epifyticky. Prospívají i v suchých a slunných bytech. Mezi pokojovými rostlinami není mnoho druhů, které jsou tak skromné. Pravidelné rosení, ba i hnojení však vyžadují.

Betonový plot z tvárnic Build In nabízí levné a moderní řešení

Plot plní důležité funkce: Vymezuje hranice pozemku, chrání před nezvanými lidmi i zvířaty, zvyšuje pocit soukromí a také plní estetickou funkci. Z čeho plot stavět? K nejstabilnějším a také k cenově výhodným materiálům patří betonové tvárnice!

Díky horkým létům na Moravě dozrává kvalitní červené víno

Počasí si s námi poslední roky zahrává. V létě je stále tepleji, častější jsou i extrémní výkyvy srážek a teplot. Oba tyto rysy počasí mají na révu vinnou i na víno, jeho kvalitu a chuť, velký vliv. Jak si stojí dnešní moravská vína, co můžete čekat od bílého, červeného či růžového?

Podzimní výstava sukulentů – září 2010

VE DNECH 30. ZÁŘÍ  -  1. ŘÍJNA 2010 VYSTAVUJEME MRAZUVZDORNÉ SUKULENTY A  SUKULENTNÍ  BONSAJE V MULTIFUNKČNÍM ZAŘÍZENÍ ZÁMKU V BEŘKOVICÍCH VÝSTAVA JE PRODEJNÍ SRDEČNĚ VŠECHNY ZVEME K NÁVŠTĚVĚ TÉTO PODZIMNÍ VÝSTAVĚ KVĚTIN, DŘEVINY A SUKULENTŮ VSTUPNÉ 20 KČ Share and Enjoy: Linkuj.cz! TOPodkazy.cz RSS Jaggni to! Google Bookmarks Top Články.cz Pozrisi.sk del.icio.us vybrali.sme.sk Blogus.cz MediaBlog.cz Park.sk Bookmarky.cz Live Blogplay BlinkList blogmarks MojeLinky.sk Blogosphere News Linkter DZone Reddit Segnalo Wikio Yahoo! Bookmarks Yahoo! Buzz Add to favorites Diggita Fark Fleck Global Grind HelloTxt Hyves Identi.ca Internetmedia laaik.it LinkaGoGo LinkArena LinkedIn MisterWong MisterWong.DE MySpace Netvibes Netvouz NuJIJ Posterous TextTip.eu ThisNext Twitter Upnews viadeo FR Webnews.de Wists IndianPad

nejnovější 158 159 160 166 167 168 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017