Články

Soukromí v náruči popínavých rostlin

Toužíme-li v zahradě po soukromí, zvolíme popínavé rostliny. Oproti živému plotu rostou mnohem rychleji a jejich pořízení není tak nákladné jako výstavba dřevěné či zděné stěny. Liány jsou velmi rozmanité, čehož lze využít i k tvorbě okouzlující zahrady.

Bio Golem S: čisticí bakterie v prášku do septiku a žumpy

Máte rodinný domek, chalupu či chatu na vsi bez kanalizace a čističku odpadních vod teprve plánujete? Pak určitě víte, že plnější žumpa, septik či suchý záchod přináší spolehlivé zprávy o počasí. Jakmile se blíží déšť, „cítíte to“.

Podle čeho vybírat gril

Který gril je nejlepší? Ten, který odpovídá naší představě o grilování. Každý ví, že spálené maso není chutné ani zdravé. Čím tučnější je a čím častěji rošt olízne plamen, tím spíš hrozí připálení. Komu sem tam černá kůrka nevadí, vybere si snáz.

Pěstování modré hortenzie

Hortenzie patří mezi nejoblíbenější okrasné kvetoucí keře. Jejich nádherná květenství bílé, modré nebo růžové barvy zdobí stinná zákoutí zahrady od jara do podzimu. Na pěstování nejsou náročné, avšak aby nebeská modř květů nevybledla, potřebují speciální výživu.

Natura (19.05.2011 )

Vzestup hladiny moří (David Uličný). Arktický výzkum na Svalbardu (Josef Elster, Oleg Ditrich). Didymo: vetřelec chilských řek (Jaroslav Petr). Měkčené PVC (Miroslav Raab, Ivan Kelner).

Prodejní výstava rozchodníků a netřesků

20. května. 2011 , v patnáct hodin začíná v zahradnictví PaleteGarden  třetí ročník prodjení výstavy rozchodníků , netřesků a dalších sukulentních rostlin vhodných pro celoroční pěstování v zahradě. Připravena je kolekce rozchodníků rostoucích v různých oblastech severní polokoule. Z netřesků je připravna ukázka 50 pestrých  kultivarů.   Ze zajímavostí jsou připraveny zástupci rodů Jovibarba, Rosularia, Prometheum,

Vertiko systém: výnosné pěstování okurek na síti

Okurky, které se pnou po opoře, velmi dobře prospívají. Porost je vzdušný a tudíž odolnější vůči nemocem, rostliny dávají velmi kvalitní plody po dlouhou dobu. Na síti je můžete úspěšně pěstovat ve skleníku i na záhonu. Je však třeba dodržet určité zásady.

Bazén na zahradě: radost, nebo starost?

Bazén u rodinného domu si dnes mnozí pořizují pro radost svých dětí, vnuků, ale i pro utužení vlastního zdraví. Tato investice si zaslouží promyslet do detailu, aby všechna očekávání skutečně naplnila.

Natura (12.05.2011)

Vznik pylu (David Honys). Co hrozí medvědům na Islandu (reportáž). Chemie se potkává s biologií (Zdeněk Havlas). Teorie genetiků a invazní druhy (Jaroslav Petr). Jöns Jakob Berzelius (Pavel Zachař).

Popínavá mandevila, královna mezi balkónovými rostlinami

Mandevila je mezi balkónovými rostlinami novinkou, její obliba však rychle stoupá. Tato vytrvalá popínavá dřevitá liána má dekorativní listy, nádherné květy a přirůstá až pět metrů ta rok! Na pěstování přitom není nikterak náročná.

Jak prořezávat maliník, aby byl plodný a zdravý?

Voňavé maliny patří mezi nejlahodnější letní ovoce. Pro trvalou plodnost je však nutné maliníky udržovat řezem. Jak prořezávat maliníky pěstované volně, na drátěnce, a jak postupovat u remontantních odrůd?

Hledáte účinný herbicid? Vyzkoušejte Gladiator.

Potřebujete použít totální herbicid, který hubí veškeré jednoděložné i dvouděložné plevele? Zvolte efektivní přípravek s vysokou koncentrací účinné látky. Systémový herbicid Gladiator spolehlivě proniká zelenými částmi rostlin až ke kořenům.

Orobinec neboli doutníky, elegantní rákosí pro zahradní jezírko

Jezírka jsou oblíbenou součástí zahrad. K vytvoření ostrůvků v mělčích částech okrasných a koupacích jezírek nebo svěžích zelených stěn na jejich březích často vysazujeme různé rákosovité rostliny. Oblíbení jsou především zástupci rodu Typha – orobinec.

Velká kniha bylinek: průvodce zdravým, příjemným a voňavým životem

Bylinky jsou krásné i užitečné, léčí, voní, zdravě ochucují pokrmy. Nechejte se inspirovat průvodcem po světě bylinek, který vám poradí, jak pěstovat známé i neobvyklé druhy a jak je všestranně využít.

Substrát pro balkónové rostliny s mykorhizními houbami

Krásně rozkvetlý balkon, okno či terasu, který by obdivoval každý kolemjdoucí... to si přejí všichni pěstitelé balkónových rostlin. Nákupem zdravých rostlin naše cesta pouze začíná. Když jim dopřejeme kvalitní substrát a výživu, odvděčí se záplavou květů.

Ibišek syrský, nevšední keř pro krásnou zahradu

Ibišky mohou zdobit nejen interiér, ale i trávník před domem. Venkovní ibišek, až tři metry vysoký keř s velkými barevnými květy, patří mezi nejatraktivnější okrasné dřeviny. Potřebuje však vhodné místo a náležitou péči.

Slimák, nepřítel zahrady

Každoroční invaze slimáků je pro mnoho zahrádkářů pohromou. Často v ohromném množství a likvidují zeleninu i okrasné květiny. Nevzdávejte se a buďte důslední. Slimáky sbírejte, nastražte pasti, aplikujte biologickou ochranu... a zahrada se navrátí k původní rovnováze.

Pěstování cuket: výsev a výsadba, hnojení a ochrana

Cukety jsou vděčnou plodovou zeleninou. Nemají velké nároky na pěstování, přitom plodí bohatě a vytrvale. Mladé cuketky nejrůznějších barev i tvarů mají všestranné uplatnění v teplé i studené kuchyni a pěstování se rozhodně vyplatí.

Jak chránit květy ovocných stromů před mrazem?

Právě v době květu ovocných stromů téměř každoročně hrozí pozdní mrazíky. Dokáží rozkvetlé stromy, které slibují bohatou úrodu, takřka během jedné noci spálit. Jak můžeme budoucí úrodu ochránit?

Zahradní pergoly: vše o stavbě a fotogalerie pro inspiraci

Uvažujete o stavbě zahradní pergoly? Promýšlíte její umístění, velikost, vzhled? Troufnete si vybudovat zahradní stavbu svépomocí? Nabízíme vše důležité o stavbě pergoly se střechou i bez a navíc inspirativní fotogalerii pergol.

nejnovější 159 160 161 182 183 184 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017