Facebook
 
 
 

Články

Vypěstujte si okrasné kapusty: ozdobí zahradu i balkón, hodí se i do kytic

V době, kdy všechny květiny uvadají, okrasné kapusty „kvetou“ a přitahují pohledy krásnými barvami i tvary. Zkrášlí zahradu, okenní truhlíky, v nádobách i zápraží a terasu. Ujímají se i v okrasných výsadbách v parcích.

Výsadba jabloní: vyzkoušejte osvědčené rané i pozdní odrůdy

Jabloně rostou od nížin až do podhorských oblastí a jejich pěstování není nijak obtížné. Štavnatá jablíčka z vlastních stromů si můžete užívat v létě, na podzim i v zimě. Stačí si vybrat vhodnou kombinaci odrůd.

Sekery Fiskars nové generace

Na českém trhu se objevila nová řada seker označená písmenem X od finské společnosti Fiskars. Vyznačují se pokrokovou konstrukcí a elegantním vzhledem. Na tyto sekery dává Fiskars 10 let záruku na topůrko a jeho spojení s čepelí.

Roztoči vlnovníkovci a jejich hálky na listech ořešáku

Vlnovníkovci jsou tvorové pouhým okem téměř neviditelní. Zato jejich příbytky, hálky ze zduřelého pletiva listu, jsou nápadné a často i odlišně zbarvené. Mohou vlnovníci stromu uškodit a ohrozit nadílku ořechů?

Barevná podzimní zahrada: bílý pámelník, růžový brslen a černý ptačí zob

Okrasné dřeviny zaujmou nejčastěji listy či jehličím, tvarem koruny, zajímavou kůrou. Najdeme však i velkou škálu druhů, které jsou zajímavé především plody, jejichž barevnost a krása nás potěší v pošmourných dnech podzimu a zimy.

Přírodní zahrada je cestou pro přemýšlivé

Přejete si založit krásnou i užitečnou přírodní zahradu, nebo s koloběhem přírody sladit tu stávající? Nechejte se inspirovat návrhem zahradní architektky, který zahrnuje plánek, doporučené druhy i základní principy zahradničení v souladu s přírodou.

Vyzkoušeli jsme štětce v různých nátěrových hmotách

Štětce jsem vyzkoušel jako hobby uživatel, nikoliv jako profesionál v oboru natírání. K případné další diskusi nabízím výhradně vlastní poznatky. Náhodně jsem vybíral štětce i obchod, kam jsem pro ně zašel.

Tulipány, hyacinty, krokusy a další cibuloviny pro záhony i pěstování v nádobách

Nejen tulipány, ale i jiné cibuloviny nemusíte sázet jen do záhonů, můžete si jimi na podzim osadit kořenáče nebo jiné zahradní nádoby. Vybírejte z řady zajímavých odrůd tulipánů, hyacintů, krokusů i narcisů.

Vypěstujte si lískové oříšky, zdravou pochoutku pro zimní večery

Lískové oříšky mají nejen vynikající chuť, ale obsahují řadu zdraví prospěšných látek a posilují nervy. Lískové keře jsou pohledné a poměrně nenáročné a na zahradě můžete pěstovat mnoho rozmanitých odrůd.

Polykarbonátové desky Marlon CSE Original kroupy nerozbijí

Také lehké střešní krytiny procházejí vývojem: Kdysi běžnou asfaltovou lepenku, rákos a žlutý sklolaminát vystřídal komůrkový polykarbonát a čiré i zabarvené PVC desky. Stále větší oblibě se dnes těší trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Jak a kde nakupovat ovocné stromky?

Přišel a s ním nastává nejvhodnější doba pro výsadbu ovocných stromků i keřů. Určitě bychom je neměli nakupovat a vysazovat bez důkladného uvážení, vždyť zůstanou na stejném místě mnoho let, v případě stromů možná i století.

Arboretum plné krásy, barev i záhad pod romantickým hradem

Pod Horním Hradem blízko Ostrova nad Ohří se nachází nevšední botanická zahrada. V arboretu můžete obdivovat stovky zajímavých a vzácných stromů, které jinde nemáte šanci spatřit na vlastní oči. Je podivuhodné, co vše dokáže jeden nadšený člověk…

Natura (06.10.2011 09:00)

Konference WAZA a o budoucnosti ZOO (Miroslav Bobek). Proč jsou listy samý flek (Jan Kolář). Imunita plazů (Zdeněk Knotek). Kvasinky – malé houby s velkými schopnostmi (Karel Sigler). Archeopteryxův pád (Jaroslav Petr).

Jaké tulipány vybrat pro podzimní výsadbu?

Říjen je vhodný pro výsadbu oblíbených tulipánů. Úchvatnou jarní podívanou si připravíte, pokud vhodně zkombinujete rozmanité odrůdy. Liší se výškou, tvarem květu i dobou kvetení. Barev je pak u každé na výběr nespočet.

Poly karbonátové desky Marlon CSE Original kroupy nerozbijí

Také lehké střešní krytiny procházejí vývojem: Kdysi běžnou asfaltovou lepenku, rákos a žlutý sklolaminát vystřídal komůrkový polykarbonát a čiré i zabarvené PVC desky. Stále větší oblibě se dnes těší trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Jak připravit růže na zimu?

Na podzim se růže sázejí, prořezávají, opatřují ochranou proti namrznutí. Jak se nejlépe postarat o krásné čajohybridy a polyantky, aby i příští sezónu proměnily zahradu v růžovou pohádku?

Zahrada přívětivá k lidem i zvířatům

Na zahradě s námi žijí ptáci, netopýři, ještěrky, žáby, ježci, brouci... když jim poskytneme vhodné podmínky, pomohou nám na oplátku s péčí o zahradu a obohatí náš život.

Pěstování hlávkové kapusty pro sklizeň od jara do zimy

Kapusta je zelenina velmi chutná, neobyčejně zdravá a v kuchyni má široké uplatnění. Vlastní čerstvé hlávky plné vitamínů můžete sklízet od května do ledna, pokud zvolíte vhodné odrůdy a způsob pěstování.

Chmel jako okrasná popínavá rostlina

Chmel je nejen užitková, ale i velmi pohledná popínavá rostlina. Chmel otáčivý nebo ještě dekorativnější chmel japonský velmi rychle ozelení pergolu, plot nebo zeď. Od jara po podzimu zdobí sytě zelenými listy, na sklonku léta i zlatavými šišticemi.

Natura (29.09.2011 09:00)

Funkce moderní ZOO (Evžen Kůs). Stále fascinující ptačí přelety (Jaroslav Cepák). Anaerobní houby pomáhají býložravcům (Kateřina Fliegerová). Čtvrtá větev pozemského života (Jaroslav Petr).

nejnovější 167 168 169 198 199 200 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018