Facebook
 
 
 

Články

Orobinec neboli doutníky, elegantní rákosí pro zahradní jezírko

Jezírka jsou oblíbenou součástí zahrad. K vytvoření ostrůvků v mělčích částech okrasných a koupacích jezírek nebo svěžích zelených stěn na jejich březích často vysazujeme různé rákosovité rostliny. Oblíbení jsou především zástupci rodu Typha – orobinec.

Velká kniha bylinek: průvodce zdravým, příjemným a voňavým životem

Bylinky jsou krásné i užitečné, léčí, voní, zdravě ochucují pokrmy. Nechejte se inspirovat průvodcem po světě bylinek, který vám poradí, jak pěstovat známé i neobvyklé druhy a jak je všestranně využít.

Substrát pro balkónové rostliny s mykorhizními houbami

Krásně rozkvetlý balkon, okno či terasu, který by obdivoval každý kolemjdoucí... to si přejí všichni pěstitelé balkónových rostlin. Nákupem zdravých rostlin naše cesta pouze začíná. Když jim dopřejeme kvalitní substrát a výživu, odvděčí se záplavou květů.

Ibišek syrský, nevšední keř pro krásnou zahradu

Ibišky mohou zdobit nejen interiér, ale i trávník před domem. Venkovní ibišek, až tři metry vysoký keř s velkými barevnými květy, patří mezi nejatraktivnější okrasné dřeviny. Potřebuje však vhodné místo a náležitou péči.

Slimák, nepřítel zahrady

Každoroční invaze slimáků je pro mnoho zahrádkářů pohromou. Často v ohromném množství a likvidují zeleninu i okrasné květiny. Nevzdávejte se a buďte důslední. Slimáky sbírejte, nastražte pasti, aplikujte biologickou ochranu... a zahrada se navrátí k původní rovnováze.

Pěstování cuket: výsev a výsadba, hnojení a ochrana

Cukety jsou vděčnou plodovou zeleninou. Nemají velké nároky na pěstování, přitom plodí bohatě a vytrvale. Mladé cuketky nejrůznějších barev i tvarů mají všestranné uplatnění v teplé i studené kuchyni a pěstování se rozhodně vyplatí.

Jak chránit květy ovocných stromů před mrazem?

Právě v době květu ovocných stromů téměř každoročně hrozí pozdní mrazíky. Dokáží rozkvetlé stromy, které slibují bohatou úrodu, takřka během jedné noci spálit. Jak můžeme budoucí úrodu ochránit?

Zahradní pergoly: vše o stavbě a fotogalerie pro inspiraci

Uvažujete o stavbě zahradní pergoly? Promýšlíte její umístění, velikost, vzhled? Troufnete si vybudovat zahradní stavbu svépomocí? Nabízíme vše důležité o stavbě pergoly se střechou i bez a navíc inspirativní fotogalerii pergol.

Nemaslug proti slimákům: jak jej správně používat?

V boji proti přemnoženým slimákům bychom měli dávat přednost způsobům ohleduplným k životnímu prostředí. Nezničí na zahradě přírodí rovnováhu, neuškodí lidem ani domácím zvířatům a přitom skvěle účinkují. Základem je ovšem správná aplikace.

Vybíráme rotační sekačku: podle účelu, ovladatelnosti i hluku

Údržbu rekreačního trávníku si dnes již nelze představit bez rotační sekačky. Nabídka renomovaných značek i tzv. no-name výrobců je bohatá. Následující řádky by vám měly pomoci učinit si představu, jakou sekačku vybrat.

Jak správně zavlažovat a hnojit okrasný trávník?

Jak se starat o okrasný trávník, aby vypadal jako hebký, sytě zelený koberec, který láká k odpočinku i proběhnutí? Pokud trávě vytvoříte optimální podmínky pro zdravý růst, bude odolná i proti chorobám či škůdcům a nevpustí mezi sebe ani plevel.

Natura (05.05.2011 )

Biologické hodiny za polárním kruhem (Jan Kolář). Ramsarské mokřady na Slovensku a u nás (Ján Kadlečík). Příměří s galapážskými vetřelci (Jaroslav Petr). Souvisí alchymie s dnešní chemií? (Luboš Antonín). Nitroglycerin (Ondřej Müller ).

Natura

Stopa v písku (Radek Mikuláš, Martin Mazuch, Marek Janáč). Kdo zachrání borovici? (Jaroslav Petr). Jaguáři v brazilském Pantanalu (Radana Dungelová, Jan Dungel). Pocta koním (četba, 5.díl).

Jak pěstovat pokojový ibišek: zálivka, hnojení, řez a letnění

Veliké, jakoby sametové květy sytých barev rozkvétají na úhledném, pěkně olistěném keříku. Ibišky zkrášlí každý pokoj, dodají mu barvy, měkkost, pohodu. Jak však docílit pěkného tvaru rostliny a bohatého kvetení?

Natura (20.05.2010)

Vietnamské tropické pralesy (Jaroslav Picka). Prales ze 14. století na dně rybníka (Petr Meduna, Jiří Sádlo). Transpozony - pohybliví genomoví paraziti (Eduard Kejnovský). Návrat velkých šelem do naší přírody (Jan Andreska).

Natura (27.05.2010)

Umělý život? (Jaroslav Petr). Projekt Tarsius stále pokračuje (Milada Petrů). Stipendium L´Oréal pro ženy ve vědě (Jana Humpolíčková). Geneticky modifikované rostliny se šíří světem (Jaroslav Petr).

Natura (03.06.2010)

Další novinky z projektu Tarsius (Milada Petrů). Jak se přenáší emoce mezi zvířaty a lidmi? (Marek Špinka). Poslední medvěd Šumavy (Jan Andreska).

Natura (17.06.2010)

Vulkanická činnost na Islandu (Vladislav Rapprich). Makak - jediná opice žijící v Evropě (Veronika Roubová). CHKO Křivoklátsko z botanického hlediska (Jiří Kolbek). Návrat medvěda do naší přírody. (Jan Andreska).

Natura (24.06.2010)

Historický vývoj vlčí populace u nás (Jan Andreska). Fytoremediace: čištění životního prostředí pomocí rostlin (Tomáš Vaněk). Břehouš rudý v délce letu překoná ultralehké letadlo (Jaroslav Petr).

Natura (15.07.2010)

Chemická komunikace v přírodě (Irena Valterová). Opět za medvědy do Tater (Anton Krištín). Podivuhodná příroda Madagaskaru (Vladimír Lemberk). Biodiverzita v tropickém lese (Jaroslav Petr).

nejnovější 175 176 177 198 199 200 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018