Facebook
 
 
 

Články

O úspěšném pěstování meruněk rozhoduje klima, půda, volba odrůdy i odnože

Meruňky můžete pěstovat nejen v nejnižších, ale i ve středních polohách. Důležité je zvolit vůči mrazu odolnou odrůdu a na vhodné podnoži. Nejvíce stromy ohrožují výkyvy teplot, před kterými je lze částečně chránit.

Lomikameny, kvetoucí polštáře na skalce i v květináči

Lomikameny jsou drobné, nádherně kvetoucí skalničky. Daří se jim na skalkách, v nádobách kultivaci a některé druhy se pěstují i jako léčivky nebo pokojové rostliny. Pěstovat je tak může každý, ať má zahradu, balkon či jen parapet před oknem.

Kdy a jak prořezávat roubovaný ořešák?

Plané ořešáky tvoří souměrné koruny i bez našeho zásahu. Ale roubované pomoc potřebují. Jak tvarovat sazenice v prvních letech po výsadbě, prořezávat vzrostlé stromy či zmlazovat staré ořešáky? A kdy je k tomu skutečně nejvhodnější doba?

Okrasné máky na zahradě: jednoleté, vytrvalé a skalkové

Rozevláté máky obdivujeme na makových polích, kde se pěstují pro olejnatá semena nejen do buchet, i na okrajích obilí, kde jsou nejkrásnějším plevelem. Z máku setého i vlčího byly vyšlechtěny i okouzlující okrasné variety pro potěšení na zahradě.

Zahradní chodník z keramické dlažby Terca Klinker

Budujete zahradní chodník a hledáte dlažbu, která hodně vydrží a nepotřebuje prakticky žádnou údržbu? Výborným řešením je například odolná, stálobarevná keramická dlažba Terca Klinker od společnosti Wienerberger.

Natura (09.06.2011 )

Parziti z rostlinné říše (Jakub Těšitel). Mravenčí móda (Jaroslav Petr). Dva odlišné póly (Pavel Prošek). Třicet let na zlatém severu (četba, 1.díl).

Pěstování fazolí pro barevná zrna i lahodné lusky

Fazole jsou pěkné na pohled, nenáročné a užitečné. Můžete pěstovat odrůdy tyčkové, popínavé, i keříčkové, sklízet různobarevná zrna, nebo oblíbené nezralé lusky, zelené či fialové... Zrna i lusky jsou zdravé a v kuchyni je lze využít na mnoho způsobů.

Jak udržovat dokonalý trávník: sečení, vertikutace, pískování

Pokud má mít trávník vzhled hebkého zeleného koberce, vyžaduje specifické pěstování. Je třeba jej nejen pravidelně a vhodně sekat, ale i mechanicky ošetřovat, například provzdušňovat, aby byly trávy v té nejlepší kondici.

Čím nastýlat jahody: sláma, tráva, mulčovací kůra a textilie

Mulčování prospívá rostlinám, šetří vodu i práci. O jahodách to platí dvojnásob. Místo neustálého okopávání, které jim příliš neprospívá, je lepší půdu pod jahodníky pokrýt. Jaké výhody mají jednotlivé materiály?

Jak pěstovat hortenzie v květináči?

Hortenzie jsou velmi oblíbené nejen na zahradě, ale také jako hrnkové rostliny. Speciální kompaktní kultivary s bohatým modrým květenstvím můžete v nádobě pěstovat po řadu let. Potřebují ale dostatek vody, kyselý substrát a nesvědčí jim příliš vysoké teploty.

Rohože pro vaše soukromí… od rákosu po exotické kapradiny

Obliba používání rohoží z přírodních materiálů neustále roste. V rozsáhlých bytových komplexech i v nových čtvrtích s rodinnými domky zajistí rohože z přírodních materiálů, aplikované na plotech nebo zábradlích, příjemné soukromí.

Kniha 1000 nápadů a rad pro zahrádkáře poslouží začátečníkům i pokročilým

Přejete si mít po ruce knihu, která vám poradí se zahradničením od A až do Z? Knihu, která bude nejen zdrojem inspirace, ale také vám ochotně odpoví na spousty nejrůznějších otázek? Pak je 1000 nápadů a rad pro zahrádkáře určeno právě vám.

Bělásek rezedkový, řeřichový, ovocný, hrachorový… Víte, kolik je u nás bělásků?

Bělásek není pouze zelný. Mezi motýly s bělavými křídly patří řada zajímavých a pro zahrádkáře naprosto neškodných druhů. Jejich housenky se živí na planých rostlinách a zelenina je vůbec nezajímá.

Kamenné zídky ze systému betonových prvků Naturblok

CSB-Naturblok, betonový systém se vzhledem hrubě tesaného kamene díky barevné paletě věrně imituje různé přírodní horniny. I proto přibývá uživatelů, kteří z něj staví terasy, schodiště či ploty. Výrobce CS-Beton s.r.o. nyní nabízí novinku – CSB-Naturblok roh.

Jak pěstovat rajčata na záhoně a ve skleníku?

Rajčata patří mezi nejoblíbenější a nejrozmanitější plodovou zeleninu. Pohledné rostliny můžete pěstovat ve skleníku, na záhoně i v nádobách. Když se budete řídit jednoduchými pravidly pro pěstování, přinese vám každá rostlina bohatou úrodu.

Krása přírodního kamene na zahradě

Kámen je více než jen stavební materiál k vybudování skalky či opěrné zídky. Je to prvek, který zahradě dodá novou dimenzi a poslouží k vybudování rozličných praktických i uměleckých útvarů. Co vše můžete s kamenem vytvářet?

Lignohumát, elixír pro zahradní i pokojové rostliny

Jak snížit spotřebu hnojiv a přitom docílit bohaté násady květů, plodů, bujného růstu rostlin i ozdravění půdy? Vyzkoušejte přírodní huminové a fulvové kyseliny, které rostlinám poskytnou prvotřídní péči založenou na přirozených principech.

Natura

Překvapivá síla rostlin (Jan Kolář). Biodiverzita, příroda a vztahy v ní (Jan Saniga). Žába kanibal a evoluční biologie (Jaroslav Petr). Chemik Fritz Haber (Pavel Zachař).

Zahrada v červnu

Přišlo zahradníkovo léto. Zahrada je plná svěží zeleně, kvete a dává první plody. Užívejte si tepla a dlouhých večerů, a přitom o své království pečujte, aby bylo stále krásné. Co červnová zahrada potřebuje?

Desatero pro rajčata

Vlastní rajčata ze zahrádky nebo balkonu mají jedinečnou chuť, ať jsou červená, oranžová, žlutá, kulatá, hruškovitá nebo oválná, maličká cherry nebo obří. Jak se o rostliny starat, aby byly zdravé, krásné a bohatě plodily?

nejnovější 182 183 184 206 207 208 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018