Facebook
 
 
 

Články

Arboretum plné krásy, barev i záhad pod romantickým hradem

Pod Horním Hradem blízko Ostrova nad Ohří se nachází nevšední botanická zahrada. V arboretu můžete obdivovat stovky zajímavých a vzácných stromů, které jinde nemáte šanci spatřit na vlastní oči. Je podivuhodné, co vše dokáže jeden nadšený člověk…

Natura (06.10.2011 09:00)

Konference WAZA a o budoucnosti ZOO (Miroslav Bobek). Proč jsou listy samý flek (Jan Kolář). Imunita plazů (Zdeněk Knotek). Kvasinky – malé houby s velkými schopnostmi (Karel Sigler). Archeopteryxův pád (Jaroslav Petr).

Jaké tulipány vybrat pro podzimní výsadbu?

Říjen je vhodný pro výsadbu oblíbených tulipánů. Úchvatnou jarní podívanou si připravíte, pokud vhodně zkombinujete rozmanité odrůdy. Liší se výškou, tvarem květu i dobou kvetení. Barev je pak u každé na výběr nespočet.

Poly karbonátové desky Marlon CSE Original kroupy nerozbijí

Také lehké střešní krytiny procházejí vývojem: Kdysi běžnou asfaltovou lepenku, rákos a žlutý sklolaminát vystřídal komůrkový polykarbonát a čiré i zabarvené PVC desky. Stále větší oblibě se dnes těší trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Jak připravit růže na zimu?

Na podzim se růže sázejí, prořezávají, opatřují ochranou proti namrznutí. Jak se nejlépe postarat o krásné čajohybridy a polyantky, aby i příští sezónu proměnily zahradu v růžovou pohádku?

Zahrada přívětivá k lidem i zvířatům

Na zahradě s námi žijí ptáci, netopýři, ještěrky, žáby, ježci, brouci... když jim poskytneme vhodné podmínky, pomohou nám na oplátku s péčí o zahradu a obohatí náš život.

Pěstování hlávkové kapusty pro sklizeň od jara do zimy

Kapusta je zelenina velmi chutná, neobyčejně zdravá a v kuchyni má široké uplatnění. Vlastní čerstvé hlávky plné vitamínů můžete sklízet od května do ledna, pokud zvolíte vhodné odrůdy a způsob pěstování.

Chmel jako okrasná popínavá rostlina

Chmel je nejen užitková, ale i velmi pohledná popínavá rostlina. Chmel otáčivý nebo ještě dekorativnější chmel japonský velmi rychle ozelení pergolu, plot nebo zeď. Od jara po podzimu zdobí sytě zelenými listy, na sklonku léta i zlatavými šišticemi.

Natura (29.09.2011 09:00)

Funkce moderní ZOO (Evžen Kůs). Stále fascinující ptačí přelety (Jaroslav Cepák). Anaerobní houby pomáhají býložravcům (Kateřina Fliegerová). Čtvrtá větev pozemského života (Jaroslav Petr).

Zahradničit můžete i bez rytí

Příroda nezná rýč a přesto v ní vše roste, kvete a plodí. Inspiraci si vzali k srdci vynalézaví zahradníci, které nebavilo celé dny rýt rozsáhlé záhony. Systém zahradničení bez rytí má v kvalitních půdách velmi dobré výsledky.

Polykarbonátové desky Marlon CSE Original kroupy nerozbijí

Také lehké střešní krytiny procházejí vývojem: Kdysi běžnou asfaltovou lepenku, rákos a žlutý sklolaminát vystřídal komůrkový polykarbonát nebo čiré a zabarvené PVC desky. Čím dál tím větší oblibě se dnes těší trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Jak pěstovat zdravý a chutný černý kořen, hadí mord španělský?

Vytrvalé druhy zeleniny, které venku snadno přezimují, obohatí zahradu i jídelníček. Jedním z nich je černý kořen, zelenina s lahodnou ořechovou chutí, všestranným využitím v kuchyni a řadou přínosných zdravotních účinků.

Dřevokazné houby na ovocných stromech: václavka a šupinovka

Na kmenech a starých větvích ovocných stromů se někdy objevují celé trsy hub. Rozkládají především odumírající dřevo, ale někdy napadají i to zdravé. Škodí nějak dřevinám? A můžete si z nich uvařit polévku?

Proč jsem si pořídil na chatu 3G internet U:fona? Kvůli rodině!

„Petrovi je deset, ale už rok mě umlouval, abych mu pořídil telefon s internetem. ,Na chatě nemáme počítač a já se nudím,‘ vyčítal. Vyřešil jsem to. Spokojen je syn, žena, já, sousedé. Ti k nám teď chodí i pro recepty,“ pochvaluje si Jiří internetové připojení od U:fona.

Černí brouci v květech: zlatohlávek tmavý a huňatý

Brouků zlatohlávků je mnoho druhů a mohou mít i nečekané zbarvení – nikoli zlatozelené, ale třebas černé s tečkami. Právě zlatohlávka tmavého můžete často najít i v květech na zahradě. Škodí zde, nebo pomáhá?

Které nářadí Fiskars se hodí pro podzimní práce na zahradě

Podzim je ten správný čas k sázení ovocných stromků a kypření půdy. Ergonomicky vytvarovaný rýč usnadní tuto práci. Je však nutné vybrat jeho správnou délku s ohledem na výšku uživatele. Jak při výběru postupovat? A jaké další nářadí Fiskars nabízí?

Brugmansie: andělské trumpety dorůstají až do dvoumetrové výše

Rozložitá rostlina s obřímu, bílými, žlutými i růžovými květy přináší fascinující podívanou. Můžete ji pěstovat na zahradě, terase i balkóně, v zimě však mráz nesnese. Andělské trumpety existují dokonce i v plnokvěté formě.

Natura (22.09.2011 09:00)

Ptačí imitátoři a nářečí (Zdeněk Vermouzek). Cesta medu (Evžen Báchor). Výchova plazů (Zdeněk Knotek). Jedovaté houby (Jaroslav Klán). Nekonečná regenerace (Jaroslav Petr).

Přijeďte do Rakovníka

Share and Enjoy: Linkuj.cz! TOPodkazy.cz RSS Jaggni to! Google Bookmarks Top Články.cz Pozrisi.sk del.icio.us vybrali.sme.sk Blogus.cz MediaBlog.cz Park.sk Bookmarky.cz Live Blogplay BlinkList blogmarks MojeLinky.sk Blogosphere News Linkter DZone Reddit Segnalo Wikio Yahoo! Bookmarks Yahoo! Buzz Add to favorites Diggita Fark Fleck Global Grind HelloTxt Hyves Identi.ca Internetmedia laaik.it LinkaGoGo LinkArena LinkedIn MisterWong MisterWong.DE MySpace Netvibes Netvouz NuJIJ Posterous TextTip.eu ThisNext Twitter Upnews viadeo FR Webnews.de Wists IndianPad

Dokonalé betonové oplocení Pileg

Hledáte skutečně pevný plot, spolehlivě zajišťující bezpečí rodiny po dlouhá léta? Toto a řadu dalších výhod nabízí výrobce betonového oplocení PILEG. Jedná se o univerzální, do detailů propracovaný stavebnicový systém s betonovými tvarovkami.

nejnovější 182 183 184 212 213 214 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018