Facebook
 
 
 

Články

Desatero pro rajčata

Vlastní rajčata ze zahrádky nebo balkonu mají jedinečnou chuť, ať jsou červená, oranžová, žlutá, kulatá, hruškovitá nebo oválná, maličká cherry nebo obří. Jak se o rostliny starat, aby byly zdravé, krásné a bohatě plodily?

Travin: trávníkové hnojivo a herbicidy v jednom

Přejete si dokonalý trávník, ale nechcete péčí o něj strávit příliš mnoho času? Vyzkoušejte Travin, speciální trávníkové hnojivo, jež kromě důležitých živin obsahuje i selektivní herbicidy a prospěšný zeolit. Trávník ošetříte najednou a jednoduše.

Jak vysazovat a pěstovat bylinné a dřevité pivoňky?

Bylinné pivoňky patří k nejvděčnějším okrasným trvalkám. Tvoří pohledné trsy s velkými a omamně vonícími květy, přičemž vyžadují jen minimální péči. Okouzlující jsou i zajímavé dřevité pivoňky, které vyžadují o trošku jiný způsob pěstování.

Jak zastřešit pergolu deskami polykarbonátu Marlon

Střechy pergol se mění: Někdejší neprůhlednou lepenku mnohde nahradil rákos, pak žlutý sklolaminát, komůrkový polykarbonát, čiré nebo kouřově hnědé desky PVC. Na českém trhu už zdomácněly i nejnovější trapézové a vlnité desky z polykarbonátu.

Současné rotační sekačky: Co přinesl technický vývoj

Stará travní sekačka má po deseti patnácti letech provozu uvolněná, šmajdavá kolečka, prorezlé šasi, zastaralý hlučný a kouřící motor. Prostě dosluhuje, a tak je čas porozhlédnout se po nové. Čím se dnešní stroje liší od svých předchůdců?

Fuchsie, balkónová rostlina s kouzelnými květy

Fuchsie je oblíbená tradiční květina pro balkony, lodžie a terasy, která nadchne začátečníky i náročné pěstitele. Kvete ochotně i ve stínu, období květu je velmi dlouhé. Můžete ji pěstovat ve formě keříčkové, převislé i na kmínku.

Bělásek zelný hoduje na zelí: Jak na něj vyzrát?

Bělásek zelný dostal jméno podle oblíbené stravy jeho housenek, které znehodnocují brukvovou zeleninu. Zabránit jim v tom však lze velmi jednoduchými metodami. Navíc, ne všichni bělásci jsou zelní, housenky jiných druhů dávají přednost plevelu.

Náprstník na zahradě: oslnivě krásný, léčivý i jedovatý

Náprstník dorůstá úctyhodné výšky, nejen proto však přitahuje všechny pohledy. Květenství velikých, barevných květů tvaru náprstků z něj činí jednu z nejatraktivnějších květin na zahradě. Je původní i v naší přírodě a vyšlechtěn do řady kultivarů.

Soukromí v náruči popínavých rostlin

Toužíme-li v zahradě po soukromí, zvolíme popínavé rostliny. Oproti živému plotu rostou mnohem rychleji a jejich pořízení není tak nákladné jako výstavba dřevěné či zděné stěny. Liány jsou velmi rozmanité, čehož lze využít i k tvorbě okouzlující zahrady.

Bio Golem S: čisticí bakterie v prášku do septiku a žumpy

Máte rodinný domek, chalupu či chatu na vsi bez kanalizace a čističku odpadních vod teprve plánujete? Pak určitě víte, že plnější žumpa, septik či suchý záchod přináší spolehlivé zprávy o počasí. Jakmile se blíží déšť, „cítíte to“.

Podle čeho vybírat gril

Který gril je nejlepší? Ten, který odpovídá naší představě o grilování. Každý ví, že spálené maso není chutné ani zdravé. Čím tučnější je a čím častěji rošt olízne plamen, tím spíš hrozí připálení. Komu sem tam černá kůrka nevadí, vybere si snáz.

Pěstování modré hortenzie

Hortenzie patří mezi nejoblíbenější okrasné kvetoucí keře. Jejich nádherná květenství bílé, modré nebo růžové barvy zdobí stinná zákoutí zahrady od jara do podzimu. Na pěstování nejsou náročné, avšak aby nebeská modř květů nevybledla, potřebují speciální výživu.

Natura (19.05.2011 )

Vzestup hladiny moří (David Uličný). Arktický výzkum na Svalbardu (Josef Elster, Oleg Ditrich). Didymo: vetřelec chilských řek (Jaroslav Petr). Měkčené PVC (Miroslav Raab, Ivan Kelner).

Prodejní výstava rozchodníků a netřesků

20. května. 2011 , v patnáct hodin začíná v zahradnictví PaleteGarden  třetí ročník prodjení výstavy rozchodníků , netřesků a dalších sukulentních rostlin vhodných pro celoroční pěstování v zahradě. Připravena je kolekce rozchodníků rostoucích v různých oblastech severní polokoule. Z netřesků je připravna ukázka 50 pestrých  kultivarů.   Ze zajímavostí jsou připraveny zástupci rodů Jovibarba, Rosularia, Prometheum,

Vertiko systém: výnosné pěstování okurek na síti

Okurky, které se pnou po opoře, velmi dobře prospívají. Porost je vzdušný a tudíž odolnější vůči nemocem, rostliny dávají velmi kvalitní plody po dlouhou dobu. Na síti je můžete úspěšně pěstovat ve skleníku i na záhonu. Je však třeba dodržet určité zásady.

Bazén na zahradě: radost, nebo starost?

Bazén u rodinného domu si dnes mnozí pořizují pro radost svých dětí, vnuků, ale i pro utužení vlastního zdraví. Tato investice si zaslouží promyslet do detailu, aby všechna očekávání skutečně naplnila.

Natura (12.05.2011)

Vznik pylu (David Honys). Co hrozí medvědům na Islandu (reportáž). Chemie se potkává s biologií (Zdeněk Havlas). Teorie genetiků a invazní druhy (Jaroslav Petr). Jöns Jakob Berzelius (Pavel Zachař).

Popínavá mandevila, královna mezi balkónovými rostlinami

Mandevila je mezi balkónovými rostlinami novinkou, její obliba však rychle stoupá. Tato vytrvalá popínavá dřevitá liána má dekorativní listy, nádherné květy a přirůstá až pět metrů ta rok! Na pěstování přitom není nikterak náročná.

Jak prořezávat maliník, aby byl plodný a zdravý?

Voňavé maliny patří mezi nejlahodnější letní ovoce. Pro trvalou plodnost je však nutné maliníky udržovat řezem. Jak prořezávat maliníky pěstované volně, na drátěnce, a jak postupovat u remontantních odrůd?

Hledáte účinný herbicid? Vyzkoušejte Gladiator.

Potřebujete použít totální herbicid, který hubí veškeré jednoděložné i dvouděložné plevele? Zvolte efektivní přípravek s vysokou koncentrací účinné látky. Systémový herbicid Gladiator spolehlivě proniká zelenými částmi rostlin až ke kořenům.

nejnovější 186 187 188 210 211 212 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018