Facebook
 
 
 

Články

Užovky na zahradě: pomozte ohroženým hadům, v dobrém se odvděčí

Pokud na zahradě najdou útočiště ptáci, žáby a ještěrky, pomohou nám udržet přirozenou rovnováhu, bojovat proti přemnožení škůdců. Výbornými pomocníky jsou i vzácné užovky. Pokud se u vás na zahradě zabydlí, můžete na to být pyšní!

Kalendář prací ve skleníku

I skleníky mají svůj kalendář. Sklenik-expert.cz vám přináší podrobný seznam prací, které je během roku ve skleníku nutné udělat. S tímto kalendářem již na nic nezapomenete.

Jak založit přírodní koupací jezírko?

Zatímco klasický bazén v zahradě často působí jako pěst na oko, jezírko se stane její přirozenou a velmi estetickou součástí. A pokud je dobře založené, bývá jeho údržba jednodušší a levnější než u bazénu. Koupání bez chemie prospívá alergikům i přírodě...

Natura (21.04.2011)

Stavebnice Merkur a kontaktní čočky (Kamil Wichterle). Životní strategie zvířat v seriálu BBC Life (Martha Holmes). Aktuálně ke sporu v NP Šumava (Pavel Kindlman, Jiří Mánek). Pocta koním (četba, 7.díl).

Zázrak v zahradním jezírku: Jak se líhnou vážky?

Vážky, létající drahokamy, v létě spatříte nejen u rybníků, ale i na zahradě, pokud jí zdobí zahradní jezírko. K vodě se stahují zdaleka, pod hladinou žijí jejich larvy. Když dospějí, můžete spatřit zázračnou proměnu larvy ve vážku na vlastní oči.

Lahůdková rebarbora: Jak ji pěstovat, sklízet a zpracovat?

Jen vysvitne slunce a ohřeje se půda, začnou se na povrch drát puky rebarbory. Rostou doslova před očima a my se můžeme začít těšit na jednu z prvních jarních zelenin, sklízených přímo ze zahrady. Je však třeba je sklízet včas a umět upravit.

Jak se šíří bakteriální spála růžovitých rostlin?

Nejen lidé, ale i rostliny mohou onemocnět bakteriální infekcí. Například dřeviny z čeledi růžovitých, kam patří řada ovocných i okrasných stromů, mohou trpět bakteriální spálou. Jak se onemocnění projevuje a co si počít s napadenými rostlinami?

Pěstování rajčat, paprik a okurek v závěsných vacích

Chcete si snadno vypěstovat spoustu vlastní čerstvé zeleniny? Vyzkoušejte pěstování v závěsných vacích Tomato garden. Hodí se na balkón i zahradu a mají řadu výhod, daří se v nich především plodové zelenině.

Netýkavka balzamína, krásná květina pro stinná místa

Balzamínu znaly už naše prababičky a nazývaly ji ančička, sultánka nebo pilná Lízinka. Proč se nevrátit k osvědčenému druhu a navíc mezi balzamínami objevit i nově vyšlechtěné odrůdy, které spoustou barevných květů ozdobí balkón i zahrádku?

Partenokarpické okurky nakládačky dávají bohatou úrodu

Nakládačky nechybí na zahradě žádného milovníka kyselých křupavých okurek, hodí se však i do salátů. Nové partenokarpické odrůdy mají řadu výhod, a kromě zelených plodů můžete pěstovat i raritu v podobě okurek zcela bílých.

Novinky v sortimentu zahradního nářadí Bosch pro léto 2011

Konstruktéři firmy Bosch vylepšili ergonomiku a technické parametry osvědčených modelů elektrických a akumulátorových rotačních sekaček Rotak. K novinkiám na trhu patří i set aku nůžek a rukavic módní značky či rotační kartáč pro vysokotlaký čistič.

Natura (14.04.2011 )

Sekvenování genomu pšenice a potravinová poptávka (Jaroslav Doležel). Evoluční změny puštíků (Jaroslav Petr). Elektromobily v městské hromadné dopravě (Miroslav Brada). Pocta koním (6. díl).

Mangold: vytrvalá listová zelenina, která hýří barvami

Mangold nepatří mezi běžnou zeleninu našich zahrádek. Stojí však za to jej vyzkoušet. Jeho chutné listy i stonky plné vitamínů mají mnohostranné využití ve studené i teplé kuchyni. Je zeleninou vytrvalou, listy lze sklízet po více sezón.

Hoštická kopřiva, přírodní výživa a ochrana rostlin

Výluh z kopřiv je osvědčeným hnojivem i ochranným prostředkem pro zdravou zeleninu i květiny. Pokud nemáte po ruce čerstvé kopřivy, můžete využít Hoštickou kopřivu od Firmy Forestina. Usušené a rozemleté kopřivy jsou obohacené dalšími účinnými složkami.

Skleníky Vitavia Garden se hodí pro zahrádky i zahradnictví

Český trh nabízí množství různých druhů skleníků, většinou s prosklením ze skla. Novinkou posledních let se staly stavebnice skleníků z hliníku nebo plastu s prosklením z polykarbonátu. Kvalitní značkové stavebnice dodává firma Lanit Plast.

Pěstování skalniček pro začátečníky

Jaro je ideální dobou k osázení skalky. Jak docílit toho, aby byla krásná po celý rok a rostlinám se dařilo? Kromě klasických alpinek, rostlin z horských oblastí celého světa, můžete využít i sukulenty, cibuloviny, trávy a zakrslé jehličnany.

Který zahradní nábytek vybrat na terasu

Čím pohodlnějším zahradním nábytkem vybavíme terasu, tím příjemnější chvíle tam strávíme. Jak ho vybírat, aby venku vydržel, aby se nám líbil a aby se hodil do přírodního prostředí?

Jak prořezávat rybíz: krok za krokem, rok po roce

Rybíz bude každoročně dávat bohatou úrodu velkých bobulí pouze při pravidelné údržbě řezem. Jak postupovat od prvního roku u rybízu červeného, bílého a černého? Jak řezem udržovat formu keřovou a stromkovou?

Kamzičník východní, sluníčko pro venkovskou zahradu

Květenství kamzičníku připomíná kopretinu, je ale celé zářivě žluté a vykvétá mnohem časněji. Tato trvalka je velmi vděčnou a nenáročnou ozdobou zahrad, nejvíce ladí k venkovskému stylu. Přitahuje množství včel, kterým zpokutuje první jarní potravu.

Pilofor Light: optimální ochrana pozemku plotovým systémem

Přemýšlíte, jak svůj pozemek ochránit před nevítanými návštěvami? Rádi byste zajistili bezpečnost dětí na hřištích a znemožnili vandalům ničit sportoviště? V takových případech pomůže panelové oplocení ze svařovaných drátů systému Pilofor Light.

nejnovější 190 191 192 209 210 211 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018