Facebook
 
 
 

Články

Jak upravovat vodu v okrasném a koupacím jezírku?

V přírodní koupacím jezírku se o čistotu vody starají rostliny a filtrace, ovšem přesto někdy může dojít k přemnožení řas, sinic, zákalu vody. Pak je třeba zasáhnout pomocí šetrných přípravků, které přírodní rovnováhu nenaruší, ale naopak podpoří.

Vypěstujte si vlastní bio zeleninu na balkóně

Rádi byste letos pěstovali zdravou bio zeleninu pro své děti – zeleninu bez chemických hnojiv a postřiků, která opravdu prospěje jejich zdraví? Je tu řešení: vyzkoušejte zcela jedinečnou výrobkovou řadu Agro Natura.

Zvonky na zahradě: půvabné trvalky a dvouletky mají mnoho tváří

V evropské přírodě kvetou droboučké horské zvonečky i mohutné dvoumetrové zvony. Rozmanité druhy a kultivary zvonků s květy blankytnými, růžovými i bílými vkusně ozdobí i každou zahradu.

Odrůdy jahod, které vás nezklamou

Jahody, podobně jako i další druhy ovoce a zeleniny, byly po desetiletí šlechtěny a tříbeny. Můžete proto vybírat z mnoha odrůd, které se liší dobou sklizně, chutí, tvarem i barvou plodů, vůní i nároky na pěstování.

Pěstování petúnií: Jak docílit záplavy barevných květů?

Petúnie patří k nejatraktivnějším balkónovým květinám. Dosahují neuvěřitelné šíře v rozmanitosti barev, vzorů i velikostí květů. Při správné péči vytvoří fantastické květinové vodopády. Jaký potřebují substrát, zálivku, hnojení a jak je ošetřovat?

Natura (07.04.2011 10:00)

Stopa v písku (Radek Mikuláš, Martin Mazuch, Marek Janáč). Kdo zachrání borovici? (Jaroslav Petr). Jaguáři v brazilském Pantanalu (Radana Dungelová, Jan Dungel). Pocta koním (četba, 5.díl).

Jak pěstovat muškáty: zimování, jarní ošetření, řízkování, hnojení

Jedna sazenice muškátů může bohatě kvést po mnoho let, pokud jí dopřejete vhodnou péči. Základem úspěchu je správné zimování, v létě dostatek světla, vody a hnojiva. To si můžete připravit i z vlastních zdrojů. Muškáty lze i snadno množit.

Zahradní nářadí potřebuje údržbu

Kdyby nářadí umělo, vyprávělo by. Některé hrdě a s radostí o svém šťastném životě u pořádného majitele, který hýčká vazelínkou dokonce i lopatu a rýč. Jiné by se smutkem na zrezivělé čepeli zoufale volalo: „Už to dlouho nevydržím…“

Jak vybrat olej Mogul pro zahradní techniku

Mazací oleje hrají stěžejní roli pro funkčnost a životnost zahradní techniky. Navíc se speciálně v této oblasti zákazníci zajímají o kvalitní produkty s dlouhou životností a současně šetrné k životnímu prostředí. Takové oleje nabízí společnost Paramo.

Vybíráme odrůdy okurek: jarní výsev a výsadba

Bohatou úrodu okurek přinese kombinace vhodné odrůdy a metody pěstování. Ing. Holman, který se pěstováním a šlechtěním okurek profesionálně zabývá více než 40 let, poskytuje čtenářům iReceptáře cenné rady a zkušenosti.

Výživa růží a kvetoucích keřů na míru hnojivy Silva Tabs

Růže v mnoha rozmanitých formách stále zůstává nejoblíbenější okrasnou rostlinou. Je ale poměrně náročná na výživu, bez které nemůže plně rozvinout svou krásu. Pomalu rozpustná hnojiva ve formě tablet růžím poskytnou veškeré potřebné živiny po dlouhou dobu.

Nebeský modřenec vysaďte pod keře a stromy, do skalky i na záhony

Modřenec je nenáročná a mrazuvzdorná okrasná cibulovina, jejíž květenství má barvu hlubokého nebe. Časem tato rostlina na zahradě vytvoří krásné, modře kvetoucí trsy s velmi příjemnou vůní.

Rašelina jde jahodám k duhu!

Sladké, červené jahody patří mezi nejoblíbenější ovoce. Milují je děti i dospělí, záhonek čerstvých jahod by neměl chybět na žádné zahrádce. Pěstovat je lze i v nádobách. Aby dobře prospívaly a plodily, připravila pro ně Rašelin Soběslav Speciální substrát i hnojivo, ušité jahodám na míru.

VÝSTAVA ROZCHODNÍKŮ 2011Vícekvěté tulipánky na skalku i na záhon

Jarní zahradu může oživit pestrá škála krásných květů. Třebas kromě známých šlechtěných tulipánů můžete pěstovat i odolné a nenáročné vícekvěté tulipánky. Mají drobné, ale četné květy, snadno se množí a ochotně kvetou po mnoho let bez přesazování.

Nakupujeme zahradní mechanické nůžky

Trh nabízí nejrůznější druhy mechanických nůžek. Některé jsou určeny pouze pro střihání květin, prostřihávání keřů a drobnějších větví stromů, ale mezi zahradní nůžky patří také velké nůžky na živé ploty, či pákové nůžky na silnější větve.

Snadné pěstování paprik na balkóně: vhodné odrůdy sladké i pálivé

Paprika je spolu s rajčaty horkým favoritem „balkonářů“. V závětří vyhřátého balkonu se jí velmi dobře daří. Které odrůdy jsou pro pěstování na balkóně ideální a jak se o ně starat?

Samozavlažovací truhlíky a hnojiva pro rozkvetlý balkón

Budou letos vaše okna či balkón zdobit květy pelargonií, petúnií, surfinií nebo jiných balkónových rostlin? Nejen jejich vhodným výběrem, ale také správně zvoleným druhem truhlíku, zeminy, hnojiva a zálivky docílíme nádherné záplavy květů.

Natura (31.03.2011 10:00)

Polární záře (Petr Sobotka). Ztracené vůně (Jaroslav Petr). Život v Rudém moři (Martina Balzarová). Pocta koním (četba, 4. díl).

Pěstování broskvoní: otužilé odrůdy plodí i v podhůří

Broskvoně patří mezi teplomilné ovocné stromy. Přesto však sklizeň broskví nemusí být výsadou pouze pěstitelů z nejteplejších oblastí. Velmi záleží na volbě vhodného stanoviště, typu pěstování a v neposlední řadě i na výběru odolné odrůdy.

nejnovější 191 192 193 209 210 211 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018