Facebook
 
 
 

Články

Netýkavka balzamína, krásná květina pro stinná místa

Balzamínu znaly už naše prababičky a nazývaly ji ančička, sultánka nebo pilná Lízinka. Proč se nevrátit k osvědčenému druhu a navíc mezi balzamínami objevit i nově vyšlechtěné odrůdy, které spoustou barevných květů ozdobí balkón i zahrádku?

Partenokarpické okurky nakládačky dávají bohatou úrodu

Nakládačky nechybí na zahradě žádného milovníka kyselých křupavých okurek, hodí se však i do salátů. Nové partenokarpické odrůdy mají řadu výhod, a kromě zelených plodů můžete pěstovat i raritu v podobě okurek zcela bílých.

Novinky v sortimentu zahradního nářadí Bosch pro léto 2011

Konstruktéři firmy Bosch vylepšili ergonomiku a technické parametry osvědčených modelů elektrických a akumulátorových rotačních sekaček Rotak. K novinkiám na trhu patří i set aku nůžek a rukavic módní značky či rotační kartáč pro vysokotlaký čistič.

Natura (14.04.2011 )

Sekvenování genomu pšenice a potravinová poptávka (Jaroslav Doležel). Evoluční změny puštíků (Jaroslav Petr). Elektromobily v městské hromadné dopravě (Miroslav Brada). Pocta koním (6. díl).

Mangold: vytrvalá listová zelenina, která hýří barvami

Mangold nepatří mezi běžnou zeleninu našich zahrádek. Stojí však za to jej vyzkoušet. Jeho chutné listy i stonky plné vitamínů mají mnohostranné využití ve studené i teplé kuchyni. Je zeleninou vytrvalou, listy lze sklízet po více sezón.

Hoštická kopřiva, přírodní výživa a ochrana rostlin

Výluh z kopřiv je osvědčeným hnojivem i ochranným prostředkem pro zdravou zeleninu i květiny. Pokud nemáte po ruce čerstvé kopřivy, můžete využít Hoštickou kopřivu od Firmy Forestina. Usušené a rozemleté kopřivy jsou obohacené dalšími účinnými složkami.

Skleníky Vitavia Garden se hodí pro zahrádky i zahradnictví

Český trh nabízí množství různých druhů skleníků, většinou s prosklením ze skla. Novinkou posledních let se staly stavebnice skleníků z hliníku nebo plastu s prosklením z polykarbonátu. Kvalitní značkové stavebnice dodává firma Lanit Plast.

Pěstování skalniček pro začátečníky

Jaro je ideální dobou k osázení skalky. Jak docílit toho, aby byla krásná po celý rok a rostlinám se dařilo? Kromě klasických alpinek, rostlin z horských oblastí celého světa, můžete využít i sukulenty, cibuloviny, trávy a zakrslé jehličnany.

Který zahradní nábytek vybrat na terasu

Čím pohodlnějším zahradním nábytkem vybavíme terasu, tím příjemnější chvíle tam strávíme. Jak ho vybírat, aby venku vydržel, aby se nám líbil a aby se hodil do přírodního prostředí?

Jak prořezávat rybíz: krok za krokem, rok po roce

Rybíz bude každoročně dávat bohatou úrodu velkých bobulí pouze při pravidelné údržbě řezem. Jak postupovat od prvního roku u rybízu červeného, bílého a černého? Jak řezem udržovat formu keřovou a stromkovou?

Kamzičník východní, sluníčko pro venkovskou zahradu

Květenství kamzičníku připomíná kopretinu, je ale celé zářivě žluté a vykvétá mnohem časněji. Tato trvalka je velmi vděčnou a nenáročnou ozdobou zahrad, nejvíce ladí k venkovskému stylu. Přitahuje množství včel, kterým zpokutuje první jarní potravu.

Pilofor Light: optimální ochrana pozemku plotovým systémem

Přemýšlíte, jak svůj pozemek ochránit před nevítanými návštěvami? Rádi byste zajistili bezpečnost dětí na hřištích a znemožnili vandalům ničit sportoviště? V takových případech pomůže panelové oplocení ze svařovaných drátů systému Pilofor Light.

Jak upravovat vodu v okrasném a koupacím jezírku?

V přírodní koupacím jezírku se o čistotu vody starají rostliny a filtrace, ovšem přesto někdy může dojít k přemnožení řas, sinic, zákalu vody. Pak je třeba zasáhnout pomocí šetrných přípravků, které přírodní rovnováhu nenaruší, ale naopak podpoří.

Vypěstujte si vlastní bio zeleninu na balkóně

Rádi byste letos pěstovali zdravou bio zeleninu pro své děti – zeleninu bez chemických hnojiv a postřiků, která opravdu prospěje jejich zdraví? Je tu řešení: vyzkoušejte zcela jedinečnou výrobkovou řadu Agro Natura.

Zvonky na zahradě: půvabné trvalky a dvouletky mají mnoho tváří

V evropské přírodě kvetou droboučké horské zvonečky i mohutné dvoumetrové zvony. Rozmanité druhy a kultivary zvonků s květy blankytnými, růžovými i bílými vkusně ozdobí i každou zahradu.

Odrůdy jahod, které vás nezklamou

Jahody, podobně jako i další druhy ovoce a zeleniny, byly po desetiletí šlechtěny a tříbeny. Můžete proto vybírat z mnoha odrůd, které se liší dobou sklizně, chutí, tvarem i barvou plodů, vůní i nároky na pěstování.

Pěstování petúnií: Jak docílit záplavy barevných květů?

Petúnie patří k nejatraktivnějším balkónovým květinám. Dosahují neuvěřitelné šíře v rozmanitosti barev, vzorů i velikostí květů. Při správné péči vytvoří fantastické květinové vodopády. Jaký potřebují substrát, zálivku, hnojení a jak je ošetřovat?

Natura (07.04.2011 10:00)

Stopa v písku (Radek Mikuláš, Martin Mazuch, Marek Janáč). Kdo zachrání borovici? (Jaroslav Petr). Jaguáři v brazilském Pantanalu (Radana Dungelová, Jan Dungel). Pocta koním (četba, 5.díl).

Jak pěstovat muškáty: zimování, jarní ošetření, řízkování, hnojení

Jedna sazenice muškátů může bohatě kvést po mnoho let, pokud jí dopřejete vhodnou péči. Základem úspěchu je správné zimování, v létě dostatek světla, vody a hnojiva. To si můžete připravit i z vlastních zdrojů. Muškáty lze i snadno množit.

Zahradní nářadí potřebuje údržbu

Kdyby nářadí umělo, vyprávělo by. Některé hrdě a s radostí o svém šťastném životě u pořádného majitele, který hýčká vazelínkou dokonce i lopatu a rýč. Jiné by se smutkem na zrezivělé čepeli zoufale volalo: „Už to dlouho nevydržím…“

nejnovější 193 194 195 212 213 214 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018