Facebook
 
 
 

Články

Jak chránit ovocné dřeviny proti virovým chorobám?

Virová onemocnění ovocných dřevin patří mezi nejobávanější choroby rostlin na zahradě a v sadech. Neexistuje na ně totiž lék. Stromy a keře můžete uchránit pouze díky preventivním opatřením. Jaká to jsou? A lze plody napadených rostlin konzumovat?

Kozlík lékařský, první volba při nespavosti a stresu

Kozlík lékařský patří mezi byliny, jejich účinnost prověřily staletí praxe i moderní medicína. Pomáhá při problémech s nespavostí, při stresu, úzkosti. Umí vyrovnávat hladiny klíčových látek v mozku, přitom nevyvolává závislost.

Také sněhové frézy a kartáče potřebují údržbu

Kdo si oblíbil variabilitu zahradní techniky, ví, jak užitečné dokážou být malé stroje i při odklízení sněhu z přístupových cest nebo ploch okolo domu, ať už jde o zametací kartáč či sněhovou frézu. Přečtěte si, kam se která technika hodí a jak ji udržovat.

Zahrada v prosinci

Prosinec se klene od podzimu k zimě. Proto za příznivého počasí lze dokončit některé podzimní práce. Dřeviny si zaslouží kontrolu a péči. Můžete si také zajistit čerstvé zimní vitamíny, vysít pelargonie...

Ostropestřec mariánský, dobrodiní pro přetěžovaná játra

Játra jsou základem zdraví, proto je třeba se o ně dobře starat. Jsou zatěžována po celý rok, v období hostin a oslav ještě více. Blahodárné účinky na játra má krásný bodlák jménem ostropestřec. Jeho účinků si cení lidové léčitelství i klasická medicína.

Citrónová tráva voní v květináči i v exotických pokrmech

Citrónová tráva, voňatka, je dekorativní tropická travina s velmi příjemnou a výraznou citrusovou vůní. Je oblíbenou přísadou asijské kuchyně, připravíte z ní osvěžující a zdravý nápoj. Můžete ji pěstovat i doma v květináči, čerstvá je nejlepší.

Důmyslné pasti na hmyz: Jak masožravé rostliny lapají kořist?

Masožravé rostliny patří mezi nejpodivuhodnější skvosty přírody. Pěstovat je lze i doma. Patří do nejrůznějších rodů i čeledí, pyšní se rozmanitými tvary, barvami. Jedno však mají společné – dovedou lapit a pozřít živočišnou kořist.

Masožravé rostliny v bytě: nákup, péče, krmení

Pěstovat podivuhodné masožravé rostliny doma není až tak těžké, jak by se mohlo zdát. Pokud po nich zatoužíte, jak je nakupovat a jak se o ně starat? Potřebují například celoroční krmení hmyzem?

Soukromá oranžérie aneb jak pěstovat citrusy ve skleníku

Manželé Krejzovi sklízejí mandarinky od října do Vánoc, i když bydlí v Hrobcích kousek od Roudnice nad Labem. Postavili si totiž nádhernou oranžérii, která dává až 100 kg plodů. Má přitom jednoduchá skla a přitápění stačí minimální.

Pěstování vánoční hvězdy: Aby kvetla po mnoho let

Tato tradiční vánoční květina patří mezi nejdekorativnější pokojové rostliny. Husté, sytě zelené a sametově hebké listy tvoří pozadí zářivě barevných listenů. Můžete pěstovat hvězdu maličkou i velkou, různě zbarvenou. A nikoli jenom po jednu sezónu, ale při správném zacházení po mnoho let.

Natura (02.12.2010)

Klimatologická konference v Cancúnu (Jiří Jeřábek). Jak se pozná nový druh (Ivan Literák)? Auxiny (Eva Zažímalová). Lednímu medvědu hrozí pokuta (Jaroslav Petr).

Až na konec světa (28.11.2010 12:00)

Mezi přístavy

Sedum craigii

Sedum craigii je v kultivaci vzácnou a tak trochu záhadnou rostlinou, hlavně díky jejímu nejasnému původu. Při své křížové výpravě po informacích o tomto druhu jsem zjistila, že se jedná s největší pravděpodobností o přírodní hybrid, vzniklý zkřížením Dvou rozdílných druhů – Echeveria affinis x Graptopetalum amethystinum. Při pohledu na rostlinu je zřejmé,

Natura (25.11.2010 10:00)

Sobecké geny mohou i prospět (Helena Štorchová). Ptačí biodiverzita Kostariky (Ivan Literák). Rostliny v pohybu aneb výprava dovnitř buňky (Jan Petrášek). Mravenčí genom (Jaroslav Petr).

Až na konec světa (29.11.2009)

USA narodní parky I.

Až na konec světa (06.12.2009 07:20)

Východ USA - Národní parky 2

Až na konec světa (27.12.2009 20:24)

Mladá lékařka v Indii 2

Až na konec světa (03.01.2010)

Syn cestovatele Martina Mykisky

Až na konec světa (17.01.2010)

Borneo 2 s Martinem Dančákem

Až na konec světa (07.02.2010)

Jemen Saša Ryvolová

nejnovější 196 197 198 207 208 209 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018