Facebook
 
 
 

Články

Jak vybavit sklep? Klasické police nemusí být nejlepším řešením

třeba vybavit tak, abychom mohli při skladování úrody efektivně využít jeho prostor. Ale musíme zároveň umožnit vzduchu cirkulovat, v zatuchlém sklepě se začnou šířit plísně.

Když necháte dýně po sklizni vyzrát, budou chutnější

hrušek je to efekt celkem známý – mnohé chutnají mnohem lépe po pár měsících ve sklepě nežli hned po sklizni. Týká se však i některých dýní. S tím rozdílem, že do sklepa nepatří.

Meteor - Meteor o příčině homosexuality, klíšťatech z dob dinosaurů, snech ještěrek a geologické píšťale

Poslechněte si: 01:08 K čemu potřebuje geolog píšťalu? 09:56 Alzheimerův popis demence 14:40 O čem sní ještěrky? 24:40 Objevena příčina homosexuality 35:47 Pila klíšťata krev už dinosaurům? 42:00 Jak voda zničila sen o kolonii

Nízký, volně rostoucí a pestrý živý plot: 15 vhodných druhů dřevin

rostoucí ploty se těší stále větší oblibě. Můžete zkombinovat druhy krásně kvetoucí, plodící i stálezelené. Vyšších dřevin je na výběr mnoho, které však zvolit pro plot nižší?

Jahodový stromek aneb exotické ovoce z květináče

rostlin, které i doma mohou plodit chutné ovoce, je napínavé dobrodružství. Nelze počítat s velkou úrodou, ale zážitek ze sklizení a snězení třebas jediného vlastního plodu stojí za to.

Při výzdobě hrobů hraje významnou roli symbolika i počasí

je specifická v tom, jak pracuje se symbolikou rostlin, barev a tvarů. Květiny přispívají k překonání smutku nad ztrátou našich blízkých. Proto i dušičkové vazby chápeme stejně tak jako symboly smutku, ale zároveň i prostředek, jak vzpomenout na život našich milovaných, kteří tu s námi již nejsou.

Chloróza magnólie: Jak se projevuje a jak ji léčit?

je žloutnutí a opad listů u většiny dřevin v pořádku. Pokud však magnólii žloutnou a opadávají listy již v průběhu léta, je zřejmě nemocná. A na vině bývá nevhodná půda a výživa.

Bramboráky a salát s topinamburem prospějí nejen diabetikům

nenáročný topinambur je oblíbený především díky hlíze s obsahem inulinu, polysacharidu, který se rozkládá na fruktózu. Ta má nízký glykemický index, tudíž zvedá jen málo hladinu krevního cukru.

Zahradničení na přelomu října a listopadu

šustí pod nohama, zahradu je třeba pomalu připravit na zimu. Stále však můžeme i sázet a tvořit, pečovat o zdraví i krásu našeho malého ráje na Zemi.

Skladujeme ovoce a zeleninu: výběr místa, systém uložení, přepravky

úklidem v zahradě také přichází čas na dokončení sklizně ovoce a zeleniny. Pokud vše ze zahrady správně uskladníme, úroda nám vydrží k dispozici po celou zimu.

Zahrada všemi smysly: Co potěší zrak, sluch, čich, chuť i hmat?

být jen krásná na pohled. Pokud v ní vysadíme rostliny, které omamně voní, plodí chutné plody a mají jemnou, na dotyk příjemnou texturu květů a listů, potěší všechny naše smysly.

Meteor - Meteor o plyšových medvědech, tajemných hrobkách, potomcích dvou otců a zázračné vodě

Poslechněte si: 01:30 Bojte se plyšových medvídků 12:39 Hrob Staroegypťana Neko 17:53 Bude existovat potomek dvou otců? 30:05 Co urychlilo vývoj lidského mozku 42:15 Může léčit obyčejná voda?

Podzimní péče o půdu: Kdy vzít do ruky rýč a kdy rycí vidle?

záhony po sklizni zeleniny nebo po odstranění zbytků letniček? Pro každý typ půdy se hodí jiný postup i nářadí. A záleží i na plodině, kterou na záhonech budeme pěstovat v příštím roce.

Triky pro podzimní čištění truhlíků a květináčů

se koncem zahradní sezóny provádíme na zahradě velký úklid. Péči si zaslouží i prázdné květináče a truhlíky. Důkladná očista a řádné uskladnění jim prodlouží životnost.

Bramboříky se probouzejí. Jak o ně pečovat, aby kvetly co nejdéle?

podzim nasazují poupata a začínají kvést. Bramboříky jsou děti zimy. Ve své domovině - v jižních lesích, kde je chladno, avšak nemrzne - rozkvétají, když ostatní rostliny spí.

Kustovnice neboli goji, zdraví z přírodní lékárny?

čínské, známé také jako goji (godži) patří mezi velebené potraviny. Posilují imunitu, působí blahodárně na lidský organizmus a kromě toho dobře chutnají. Superpotravina, asijský životabudič, klenot čínské medicíny, rostlina dlouhověkosti, omlazující ovoce... Zaslouží si kustovnice tato označení?

Proč si vysadit dřín? Hodí se nejen do živého plotu

zkrášlit zahradu mohou i naše původní keře. Právě na podzim je čas k výsadbě – mezi nejvděčnější patří pohledný a zcela nenáročný dřín, který přináší užitek lidem, včelám i ptákům.

Zahradničení ve čtvrtém říjnovém týdnu

pomalu končí a snad se dočkáme tolik žádoucí podzimní vláhy. Přichází ochlazení, zahradu proto můžeme začít připravovat na příchod zimy. Stále je čas na výsadby i péči o zdraví zahrady.

Jak přimět vánoční hvězdu ke kvetení?

vám podařilo uchovat vánoční hvězdu od loňských vánočních svátků, je nejvyšší čas připravit ji na kvetení. Nestačí jen vhodná zálivka a teplota, ale také osvětlení a tma ve správném poměru.

Jak vybrat po všech stránkách vyhovující plot

máme ve zvyku své pozemky oplocovat. Je to naše právo, ne však povinnost. Chráníme jimi nejen své soukromí, ale i svůj pozemek a majetek. Jaký plot ale zvolit, aby se z něj nestala nepropustná hradba nebo betonový koridor, ale aby umožnil spíše lehké vyhrazení hranic pozemku a přitom zajistil dostatek bezpečí?

nejnovější 2 3 4 212 213 214 nejstarší
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018