Facebook
 
 
 
, IČ: 46161007
Jana Stupárková
Klokočůvek, 74235 Odry
J.Stuparkova@seznam.cz, 556720303
Specializujeme se na růže s licencí významných šlechtitelů jako je David Austin, Tantau a Kordes, ovocné stromky a netradiční ovocné keře, okrasné keře, trvalky, bylinky, léčivé rostliny a český certifikovaný česnek. Nakoupíte u nás anglické růže Davida Austina, německé růže Tantau a nově i německé růže Kordes za velmi příznivé ceny.

karta rostliny: Houttuynia cordata (Touleň srdčitá)
typ: rostlina
označení prodejce: 1930

Houttuynia cordata Chameleon

Touleň srdčitá je velmi krásná půdopokryvná rostlina z východní Asie. Lze ji pěstovat takřka na všech stanovištích
Zvláštní je, že se jí daří jak v sušší zemi na slunci, tak i v mělkém rybníčku, tedy ve stojaté vodě či bahně a navíc ve stínu. Má ráda na humus bohaté půdy, ale hnojení nevyžaduje. Pokud chcete omezit její rozrůstání, pěstujte ji v kontejneru nebo jinak pevně ohraničeném prostoru. Mrazuvzdorná do cca - 29°C. Na jaře raší pozdě. Má také léčivé účinky,  listy se používají k léčení plicních onemocnění, očních a kožních onemocnění, chřipky, horečky, zánětů. Chameleon je pestrolistá odrůda touleně s protáhle srdčitými listy, které trochu připomínají listy břečťanu. Jsou nápadně panašované třemi barvami, při okrajích červeně a růžově a střed je zelený a na podzim celá panašovaná plocha atraktivně zrůžoví. Při promnutí vydávají výraznou, zajímavě kořenitou vůni podobné té ve slupce pomeranče. V květnu a červnu se objevují menší, bílé květy.

Cena činí 52,00 Kč včetně DPH 15% (45,22 Kč bez DPH) ,

dodací lhůta je 10 dnů, a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2018

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.