Facebook
 
 
 
Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 776269981
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezonu naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Nelumbo nucifera (Lotos ořechonosný)
typ: semena

NELUMBO NUCIFERA - Lotos indický 1 semeno

Lotos indický je mítická vodní rostlina s růžovými květy. Budhisti ji používají při náboženských obřadech. Je to močálová rostlina, která se dá pěstovat podobně jako teplomilný leknín.

Výsev - semeno tohoto lotosu má tu zvláštnost, že si zachovává klíčivost i několik set let. Proto je nutné semeno z boční strana narušit, aby měla voda přístup k embriu semene. Po narušení povrchu dejte semeno do vlažné vody okolo 25°C. Pokud je správně narušeno, téměř okamžitě začíná bobtnat a zdvojnásobí svoji velikost, klíček vyráží nejpozději do 48 hodin. Rostlinka se má čile k světu a roste rychleji než by jste čekali.

Nároky - rostlinku zasaďte do stěrkovitého substrátu do nádrže s hladinou alespoň 30cm, velmi rychle se rozrůstá. Na zimu je nutná minimální teplota alespoň15°C.

Cena činí 17,00 Kč nebo 0,64 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2018

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.