zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 245x

Trvalky : Magnoliopsida / Dipsacales / Adoxaceae / Adoxa

Adoxa moschatellina (Pižmovka mošusová/Pižmověnka evropická/P. evropská/P. obecná)

Vyskytuje se v Evropě, Asii a Severní Americe. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 5 - 10 (i 15)cm. Stonek je přímý se čtvercovým průřezem. Spodní listy mají dlouhé řapíky a jsou 2x 3dílné. Rostlina jich vytváří obvykle 3. Kvete žlutozelenými přisedlými květy s 5ti okvětními lístky na dlouhé stopce v koncové hlávce. Vydávají slabý zápch po hnilobě - pižmu. Odtud pochází i jeho jméno. Plodem je zploštělá kulovitá peckovice.

Vyhovují mu vlhké dusíkaté půdy v lužních lesích nebo křovinách.

Množí se především dělením oddenků, dále pak semeny.

AdoxaMoschatellina.jpg
600 x 900 px
271.99 kB AdoxaMoschatellina2.jpg
600 x 902 px
236.22 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: A. inodora, A. insularis, A. moschata, A. moschatellina f. japonica, A. moschatellina subsp. cescae, A. moschatellina var. inodora, A. moschatellina var. insularis, A. moschatellina var. japonica, A. orientalis, A. tuberosa, Moschatella adoxa, Moschatellina fumariaefolia, Moschatellina tetragona

Na hnojení doporučuji:
FLORIA Kapalné hnojivo pro muškáty a jiné balkónové květiny 1, 2 l / Kapalné hnojivo pro muškáty a jiné balkónové květiny
za 89,00 Kč s DPH.

Popis rodu Adoxa

Existují asi 4 druhy. Rostou v chladnějších oblastech mírného a subtropického pásma severní polokoule. Patří mezi trvalky. Pod zemí vytváří oddenky. Kvete oboupohlavnými žlutozelenými květy. Plodem je oválný bobule.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018