zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 74x

Bylinky : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae / Agrimonia

Agrimonia procera (Řepík vonný)

Roste v Evropě a Malé Asii. Dorůstá výšky 30 - 60cm. Lodyha je pokrytá 2ma typy chloupků - dlouhými odstálými a krátkými žláznatými. Kvete žlutými květy s vykrojenými vrcholky. Plodem je mělce brázditá češule.

Vyskytuje se v lesních okrajích, podél cest, atp.

AgrimoniaProcera.jpg
1024 x 768 px
231.65 kB AgrimoniaProcera2.jpg
681 x 908 px
189.83 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Agrimonia

Existuje 12 - 15 druhů. Patří mezi trvalky. Patří mezi trvalky. Pochází z teplých oblastí severní polokoule, včetně jednoho druhu z Afriky. Dorůstá výšky 0,5 - 2m. Kvete žlutými květy v hroznu na jediné nebo minimálně větvené vzpřímené lodyze. Podobá se tak chudokvěté divizně. Plodem je češule.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Rosaceae (Růžovité)

Patří sem 100 - 120 rodů se 3000 - 4000 druhy. Nejznámějším zástupcem je bezesporu růže, označována jako královna květin. Dalšími významnými představitelem je ovoce mírného pásma a také řada léčivých rostlin. V této čeledi se tedy naleznou byliny, keře i dřeviny, často obdařené ostny. Listy vyrůstají obvykle střídavě, jsou složené a s palisty. Kvete většinou 5tičetnými oboupohavnými květy. Plodem je pak češule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018