zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 176x

Byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Anthemis

Anthemis tinctoria (Rmen barvířský)

cenik ceny již od 17,00 Kč s DPH

Pochází ze středozemí a západní Asie. Patří mezi trvalky. Má aromatickou vůni. Dorůstá výšky 0,15 - 0,7 (i 1)m. Má plstnatý povrch. Kvete sytě žlutými květy v 5cm úboru. Patří mezi chráněné druhy C4a. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu teplo. Nalezne se podél silnic, cest, v písčitých půdách, atp. Potřebuje plné slunce.

AnthemisTinctoria.jpg
681 x 908 px
481.72 kB AnthemisTinctoria2.jpg
1024 x 768 px
89.21 kB AnthemisTinctoriaLemonIce.jpg
678 x 908 px
455.74 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Anacyclus tinctorius, A. chrysantha, A. coarctata, A. kelwayi, A. pallescens, A. parnassi, A. tinctoria f. halophila, A. tinctoria f. pectinata, A. tinctoria var. intermedia, A. tinctoria var. orientalis, A. tinctoria var. parviflora, A. tinctoria var. ramulosa, Chamaemelum tinctorium, Cota tinctoria

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Anthemis

cenikceny již od 17,00 Kč s DPH

Existuje asi 100 druhů. Pochází ze středozemí a jihozápadní Asie po Irán. Kvete po dlouhou dobu v úboru. Plodem je nažka. Je výrazně aromatický. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje plné slunce a suchou dobře propustnou půdu.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018