zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Laurales / Lauraceae

Apollonias

Jedná se o stálezelený keř nebo strom. Listy jsou střídavé. Kvete v terminálních nebo úžlabních latách, vlastní květy jsou drobné a kalich nálevkovitý a vytrvalý. Plodem je bobule.

Na hnojení doporučuji:
AGRO Hnojivo pro okrasné dřeviny 10kg / Hnojivo pro okrasné dřeviny
za 375,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Apollonias arnottii

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. arnottii var. beddomei

Apollonias barbujana

Roste na Kanárských ostrovech a Madeiře v podobě křivolakého keře nebo stromu. Dorůstá výšky 10 - 15 (i 30)m. Borka je drsná, podélně popraskaná. Dřevo bývá označováno jako kanárský eben. Větve jsou v mládí holé, pupeny načervenalé a holé. Listy jsou střídavé až téměř vstřícné, kožovité, variabilní, eliptické až vejčitě kopinaté, lesklé, tmavězelené, mírně podvinuté, dlouhé 6 - 8 (i 15)cm a řapíky jsou tlusté, dlouhé 0,5 - 1,3cm. Bývají napaden kulovitými hálkami. Květenstvím je 2 - 7cm dlouhá lata na až 3cm stopce, vlastní květy jsou oboupohlavné, korunní lístky špičaté nebo tupé, dlouhé 3 - 4,5mm, nazelenalé či žlutobílé, vonné a bývají seskupené po 3ks. Plodem je vejčitá zelená až modročerná vejčitá dužnatá bobule délky 1 - 2cm.

Vyhovují ji vavřínové lesy, plné slunce nebo polostín, teplo a suchá hlinitá půda.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: A. canariensis, Laurus barbujana, Laurus canariensis, Laurus reticulata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017