zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 46x

Kapradiny : Polypodiopsida / Polypodiales / Aspleniaceae

Ceterach (Kyvor)

Synonyma: Ceterachopsis, Notolepeum

Do substrátu doporučuji použít:
Bílá rašelina
za 9,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Ceterach javorkeanum (Kyvor širolistý)

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Ceterach officinarum (Kyvor lékařský/Ceterák)

Roste ve střední a jižní Evropě a dále až k Himálaji. Dorůstá výšky až 20cm. Oddenek je přímý a na vrcholu má červenohnědé plevy. Peřenosečné listy mají kožovitý povrch, délku 4 - 20 (i 25)cm, tvoří je 9 - 12 i více párů lístků, vlastní lístky mají kulovitý až eliptický tvar a na listu jsou navzájem posunuté o polovinu šířky. Na spodní straně vytváří čárkovité 2mm kupky výtrusnic skryté v plevinách. Patří mezi ohrožné druhy C1. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují mu skalní štěrbiny, vlhká půda a polostín (i plné slunce).

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Asplenium ceterach, Grammitis ceterach


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017