zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 135x

Keře : Magnoliopsida / Malvales / Cistaceae / Cistus

Cistus incanus (Cist šedavý)

Roste od středozemí po Krymský poloostrov. Dorůstá výšky 0,3 - 1m. Je ochlupený. Vstřícné listy se zvlněným okrajem a texturovitým povrchem od propadlých žilek mají vejčitěeliptický tvar, délku 2 - 5 (i 7)cm, a šířku 1 - 3cm. Kvete růžovými květy se žlutým středem o průměru až 6cm. Plodem je tobolka. Existují vnitrodruhové taxony:

CistusIncanus.jpg
1116 x 837 px
189.14 kB CistusIncanus2.jpg
1116 x 837 px
105.73 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Na hnojení doporučuji:
Koňský hnůj 3kg / Pravý Koňský hnůj
za 105,00 Kč s DPH.

Popis rodu Cistus

Existuje 20 - 30 druhů. Pochází ze středozemí. Patří mezi keře. Vstřícné listy má stálezelené, zpravidla s drsnějším povrchem, délka se pohybuje v rozmezí 2 - 8cm a vydávají aromatickou vůni podobnou ambře z velryb. Květy mají 5 okvětních lístků v barvě bílé nebo růžové, málokdy i tmavěčervené. Střed je žlutý. Plodem je tobolka.

Vyhovují ji suchá skalnatá místa. Naši zimu nedokáží přežít, proto je nutné zimovat doma v rozmezí -5°C - 15°C. Potřebují plné slunce, písčitý dobře propustný substrát bez nutnosti vyššího obsahu živin. Lepší je vyšší obsah vápníku. Špatně obráží ze starého dřeva.

Množí se řízky nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017