zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Solanales / Convolvulaceae

Cressa (Kresa)

Roste v tropech a subtropech celého světa v podobě zpravidla dřevnatějící rostliny. Stonek je vzpřímený a ochlupený. Listy jsou zelené, malé, prakticky přisedlé. Květy jsou tenké, bílé nebo růžové, hluboce 5tidílné, zvonkovité .

Pro hnojení v době před květem nebo plodem doporučuji:
Kristalon PLOD A KVĚT 0, 5kg / Hnojivo pro plod a květ - univerzální
za 105,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Cressa cretica

Kromě středozemí se vyskytuje i v západní a jihovýchodní Asii a Austrálii. Roste v podobě hustě větveného polokeře. Dorůstá výšky 5 - 30 (i 38)cm. Povrch je ochlupený. Větve jsou vzpřímené (i vystoupavé). Listy jsou přisedlé až krátce řapíkaté, tlusté, srdčitěvejčité až vejčitěkopinaté či čárkovité, špičaté, dlouhé do 8mm, široké 5mm. Květenství je terminální, klasnaté, vlastní květy prakticky přisedlé, kalich ochlupený, podepřený 2ma listeny, listence vstřícné, eliptické, kališní lístky obvejčité, tupé, dlouhé 3,5 - 4mm, koruna mírně delší kalicha, ochlupená, dlouhá 5 - 6mm, zvonkovitá a bílá až růžová. Plodem je kulovitá až vejčitá tobolka obsahující zpravidla 1 vejčité semeno.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Cressa nudicaulis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Cressa truxillensis

Roste v USA a Mexiku jako trvalka. Stonek je bohatě větvený. Dorůstá výšky 25cm. Povrch je ochlupený. Listy jsou eliptické a ochlupené, dlouhé do 1cm. Kvete bílými 5tičetnými květy, kališní lístky jsou zelené a ochlupené.

Vyhovuji ji zasolené písčité půdy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. australis, C. australis var. petiolata, C. cretica var. truxillensis, C. depressa, C. erecta, C. insularis, C. minima, C. truxillensis var. minima, C. vallicola


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018