zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 19x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Dictyosperma

cenik ceny již od 22,00 Kč s DPH

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Dicrosperma, Linoma

Na odstranění nedostatku hořčíku v půdě doporučuji:
Hořká sůl 1kg / Hořká sůl Agro
za 39,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Dictyosperma album

cenikceny již od 22,00 Kč s DPH

Roste na Sechelských ostrovech a Maskarénách v podobě palmy. Dorůstá výšky do 10 (i 12)m. Kmen má v průměru 15cm, je tmavěšedý a má výrazné kroužky po odumřelých listech. Na vrcholu vytváří korunu o průměru 4,5m, výšce 3m z obloukovitých zpeřených listů. Listy mají řapík délky 30cm, jsou dlouhé 2,5 - 3m, tvoří je až 70 párů lístků, vlastní lístky jsou kopinaté, tmavězelené, nejdelší dlouhé 60 - 90cm a široké 5 - 7cm. Květenství tvoří červené či nažloutlé vonné květy. Plody jsou vejčité a dlouhé 1,2cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Areca alba, Areca borbonica, Areca furfuracea, Areca lactea, Areca propria, Areca rubra, D. album var. album, D. album var. furfuraceum, D. album var. rubrum, D. furfuraceum, D. rubrum, Linoma alba


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017