zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Masožravé : Magnoliopsida / Caryophyllales / Drosophyllaceae

Drosophyllum (Rosnolist)

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Drosophyllum lusitanicum (Rosnolist lusitánský)

Roste ve Španělsku, Portugalsku a Maroku. Dorůstá výšky 0,5 (i 1)m. Listy mají délku 20 - 40cm, jsou čárkovité, dlouhé 10 - 20cm, široké 2 - 3mm, stopkatě žláznaté s červenými lepkavými hlavičkami a vytvářejí růžici. Kvete sytě žlutými 5tičetnými květy o průměru 4cm na 15 - 45cm stoncích, korunní lístky jsou dlouhé 2 - 3cm, tyčinek je 10. Plodem je tobolka délky 1,2 - 2,2cm, pukají a obsahují hruškovitá semena průměru 2,5mm.

Vyhovují mu zásadité půdy na suchých pískovcových skalách nebo i v jílovitém kamenitém substrátu chudém na živiny. V létě by mělo být teplo a sucho, vysoká vzdušná vlhkost, zima mírná (5 - 15°C) a celoročně plné světlo.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Drosera lusitanica


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017