zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 10x

Skalničky : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Echinospartum

Roste v podobě malých keřů se vstřícnými trnitými větvemi. Listy jsou 3četné, krátce řapíkaté nebo přisedlé. Kalich je zvonkovitý, koruna žlutá. Plody jsou vejčité a zašpičatělé lusky s 1 - 3mi semeny.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Echinospartum boissieri

Roste na jihovýchodě Španělska v podobě trnitého keře. Podobá se druhu Genista horrida, kvetoucí větve ale končí malým trnem a občas jsou 4 květy na větévce. Dorůstá výšky 15 - 30cm. Větvičky jsou trnité. Listy jsou řapíkaté, dlouhé 0,5 - 1cm, čárkovité nebo obkopinaté, svinuté a hedvábné. Květenství je žluté, 2 - 4četné, kalich je řídce až hustě ochlupený, zuby kalicha mají nitkovitou špičku, pavéza je hustě hedvábitá a koruna dlouhá 1,2 - 1,6cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji dobře propustné vápenité půdy bohaté na živiny a plné slunce.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Genista boissieri, Genista webbii var. boissieri

Echinospartum horridum (Kručinka hrozivá)

Roste ve Francii a Španělsku v podobě keře. Dorůstá výšky 15 - 20cm. Větve jsou šedozelené, zakončené trnem. Listy jsou 3četné, šedozelené, hedvábně ochlupené Kvete žlutými květy v malých koncových hlávkách.

Vyhovují mu skalní pukliny, nízká zálivka, plné slunce, chudá dobře propustná vápenitá půda a suchý zimní režim.

Množí se semeny nebo řízky.

EchinospartumHorridum.jpg
1024 x 768 px
285.42 kB EchinospartumHorridum2.jpg
1024 x 768 px
160.12 kB

Synonyma: Cytisanthus horridus, Genista horrida, Spartium horridum

Echinospartum lugdunense

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Genista lugdunensis

Echinospartum lusitanicum

Roste na západě Iberského poloostrova v podobě keře. Větve jsou trnité. Podobá se druhu Genista horrida, je ale vysoký až 2m. Květe v terminálních svazečcích po 3 - 9ks, kalich je velký 1 - 1,8cm, pavéza je velká 1,2 - 2cm. Plodem je 1,5 - 2cm dlouhý a 4 - 7mm široký lusk. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. barnadesii subsp. dorsisericeum, Genista lusitanica


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017