zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 318x

Keře : Magnoliopsida / Lamiales / Oleaceae / Forsythia

Forsythia suspensa (Zlatice převislá)

Roste v Číně v podobě rozložitého keře. Dorůstá výšky 2 - 4m. Větve jsou obloukovité, převislé, větvičky duté a žlutošedé. Listy jsou jednoduché, vejčité, pilovité, na větších větvích zpravidla 3klané až 3četné, dlouhé (2 -) 5 - 10cm, báze klínovitá až zakulacená a řapíky jsou dlouhé 0,5 - 1cm. Kvete po 1 - 3 (i 6)ti ks bleděžlutými květy délky 2,5 - 3cm a kališní cípy jsou dlouhé jako korunní trubka. Plodem je vejčitá až eliptická tobolka délky 1,2 - 2,5cm a šířky 0,6 - 1,2cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Není náročná na pěstování. Spokojí se i s půdou horší kvality.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: F. fortunei, F. giraldiana f. pubescens, F. sieboldii, F. suspensa f. atrocaulis, F. suspensa f. aureovariegata, F. suspensa f. decipiens, F. suspensa f. pallida, F. suspensa f. pubescens, F. suspensa f. variegata, F. suspensa var. fortunei, F. suspensa var. latifolia, F. suspensa var. pubescens, F. suspensa var. sieboldii, Ligustrum suspensum, Lilac perpensa, Rangium suspensum, Syringa suspensa

Na okyselení půdy a přihnojení doporučuji:
FLORIA Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro azalky a rhododendrony 1, 2 l / Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro květiny
za 89,00 Kč s DPH.

Popis rodu Forsythia

cenikceny již od 55,00 Kč s DPH

Pochází z mírného až subtropického pásu Asie. Roste v podobě opadavého keře. Větve jsou duté nebo tvořené přehrádkovitou dření. Listy jsou střídavé, jednoduché (i 3četné). Kvete žlutými oboupohlavnými zvonkovitými květy s hlubokými 4mi cípy a krátkou trubkou. Plodem je 2pouzdrá tobolka obsahující okřídlená semena. Existují vnitrodruhové taxony:

Má ráda slunce, lehčí vlhčí půdu bohatou na živiny. Pro bohaté kvetení je dobré každoročně provádět seříznutí větví.

Množíme řízkováním nebo hřížením, méně často semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018