zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 51x

Skalničky : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Kernera

Na podzimní hnojení doporučuji:
Kristalon PODZIM 0, 5kg / Podzimní hnojivo - univerzální
za 119,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Kernera saxatilis (Vápnička skalní)

Roste v trsech v Alpách, Pyrenejích, Karpatech, na Apeninském poloostrově a Balkáně. Dorůstá výšky 15 - 30cm. Listy vytvářejí přízemní růžici, maji obvejčitý až kopinatý tvar plynule přecházející do řapíku. Lodyžní listy jsou menší a užší. Kvete bílými květy velikosti 3 - 5mm v prodlouženém hroznu. Šešulky jsou vejčitěkulovité a holé.

Vyhovují ji skalní pukliny, chudá dobře propustná vápenitá půda, dostatek vody a polostín.

Množí se semeny, dělením nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Camelina myagrodes, Camelina saxatilis, Cochlearia decipiens, Cochlearia saxatilis, Crucifera kernera, Gonyclisia saxatilis, K. decipiens, K. myagroides, K. saxatilis subsp. saxatilis, Myagrum auriculatum, Myagrum saxatile


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018