zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 47x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae

Kigelia (Kigélie)

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Rod obsahuje pouze jediný druh.

Pro ekologické přírodní hnojení doporučuji:
NATURA Přírodní organické kapalné hnojivo UNIVERZÁLNÍ 1 l / Přírodní hnojivo univerzální Natura
za 109,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Kigelia africana (Salámový strom)

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Pochází z tropické Afriky od Eritreje a Čadu po Jihoafrickou Republiku a na západ k Senegalu a Namibii. Dorůstá 18 - 20m výšky. Má šedou hladkou borku, která se u straších stromů odlupuje v šupinách. Patří mezi stálezelené stromy. Dokáže je ale shodit, pokud doba sucha je obzvláště dlouhá. Vyrůstají na větvích vstřícně a jsou lichozpeřené. Celková délka dosahuje 30 - 50cm. Skládá se ze 7 - 11 párů vejčitých listů s mírně zvlněným okrajem. Mají kožovitý povrch a délku i 15cm. Kvete velkými 15cm purpurovými nachovými květy v až 1m květenství. Otevírají se ale pouze jedinou noc a nepříjemně zapáchají. Plodem je šedohnědý až 1m dřevnatějící lusk. Tloušťka může dosáhnout i 18cm a váha 10kg. Podle něj se občas rostlině říká salámový strom.

KigeliaAfricana.jpg
551 x 782 px
302.56 kB KigeliaAfricana2.jpg
551 x 980 px
248.88 kB

Synonyma: Bignonia africana, Crescentia pinnata, K. abyssinica, K. acutifolia, K. aethiopica, K. aethiopica var. abyssinica, K. aethiopica var. bornuensis, K. aethiopica var. usambarica, K. aethiopum, K. africana subsp. moosa, K. africana var. aethiopica, K. africana var. eliptica, K. angolensis, K. elliottii, K. elliptica, K. erytraeae, K. ikbaliae, K. impressa, K. lanceolata, K. moosa, K. pinnata, K. pinnata var. tomentella, K. somalensis, K. spragueana, K. talbotii, K. tristis, Sotor aethiopiumm, Sotor aethiopum, Tanaecium pinnatum, Tecoma africana, Tripinna africana, Tripinnaria africana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017