zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 17x

Zelenina : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Lablab (Lablab)

Existuje pouze jediný druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Lablab purpureus (Lablab purpurový)

Pochází z Indie nebo z východní tropické Afriky. Patří mezi trvalky, ale v kultuře se většinou pěstuje jako jednoletka. Roste v podobě ovíjivého keře. Stonek se větví. Délka výhonů dosahuje 3 - 6m. Střídavé listy jsou 3četné, vlastní lístky mají vejčitý tvar se špičkou o délce až 15cm. Kvete v paždí listů bílými, růžovými nebo až červenými květy s 5ti okvětními lístky. Plodem je lusk nafialovělé barvy o délce 5 - 20cm. Obsahuje 2 - 6 červenohnědých oválných zploštělých semen. V nezralé podobě se používají pro přípravu salátů, ovšem v převařeném stavu. V syrovém stavu totiž obsahují jedovaté látky. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují mu teploty kolem 20°C, dále plné slunce, humózní půdu a vlhko. Je odolný vůči suchu i ke krátkodobému zamořkení.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Dolichos lablab, Dolichos purpureus, L. lablab, L. vulgaris, Vigna aristata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017