zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana platycarpa

Roste v Austrálii v podobě bohatě větveného keře. Dorůstá výšky do 60cm. Větve jsou ochlupené. Listy bývají vstřícné, čárkovité až 1/2kulaté či člunkovité, tupé až špičaté, přisedlé a dlouhé 0,7 - 1,2cm. Kvete samostatnými oboupohlavnými ochlupenými květy. Plody jsou zploštělé, trubka má v průměru 4 - 6mm, křídla jsou tenká a v průměru mají 1,5 - 2,3cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Na hnojení doporučuji:
AGRO Hnojivo pro okrasné dřeviny 10kg / Hnojivo pro okrasné dřeviny
za 375,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018