zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 26x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana rohrlachii

Roste v Austrálii v podobě rozkladitého keře. Dorůstá výšky do 1m. Listy jsou střídavé, čárkovité až vejčité či obvejčité, ztlustlé, v mládí řídce ochlupené a dlouhé 2 - 8mm. Kvete oboupohlavnými květy s ochlupenými okraji. Plody mají v průměru 1,1 - 1,6cm, trubka je uťatá, obkuželovitá s průměrem 4mm a křídla zpravidla zvlněná.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Kochia rohrlachii

Na hnojení doporučuji:
Kristalon GOLD 0, 5kg + 14% navíc zdarma / Hnojivo GOLD - univerzální
za 115,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018