zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 100x

Byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Plantaginaceae

Misopates (Šklebivec)

Pro ekologické přírodní hnojení doporučuji:
NATURA Přírodní organické kapalné hnojivo UNIVERZÁLNÍ 1 l / Přírodní hnojivo univerzální Natura
za 109,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Misopates oranense

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Antirrhinum orontium var. oranense

Misopates orontium (Šklebivec přímý/Hledík menší/Hledík rolní/Š. úhorní)

Roste od Kapverdských, Kanárských a Azorských ostrovů přes středozemí do střední Asie, Indie a Etiopie s přesahem do jižní Skandinávie. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 20 - 50cm. Stonek je přímý, chudě rozvětvený, nevýrazně hranatý a bíle žláznatě ochlupený. Listy jsou krátce řapíkaté, v dolní části vytvářejí zdánlive 3četné přesleny, výše položené jsou zřetelně střídavé, dlouzeelipsovité až čárkovitěkopinaté. Kvete na krátké stopce, koruna je dlouhá 1 - 1,5cm, růžová (zřídka bílá), šklebivá a ochlupená. Plodem je 3pouzdrá tobolka obsahující hnědá semena. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovují mu pole, úhory, vinohrady, atp. v lehčí půdě bohaté na živiny na plném slunci.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Antirrhinum orontium, Antirrhinum orontium var. grandiflorum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018