zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 16x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae

Ochroma (Balza)

Existuje pouze 1 druh.

Na hnojení doporučuji:
NPK - univerzální hnojivo 10kg / NPK - univerzální hnojivo
za 225,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Ochroma pyramidale

Roste v tropické Americe v podobě stromu se širokou korunou. Dorůstá výšky do 30m při průměru kmene 1 - 2m a jeho báze je rozšířená. Dřevo je lehké a pevné. Borka je světle červenohnědá a hladká. Listy jsou dlanitě 5 - 7milaločné či 5 - 7miúhlé, hvězdicovitě ochlupené, v průměru mají 30 - 60cm a řapíky jsou silné. Kvete samostatnými květy délky 10 - 15cm v barvě bílé až žluté, kalich je trubkovitý, 5tilaločný a má 5 korunních lístků. Plodem je hranatá tobolka délky do 25cm. Existuje vnitrodruhový taxon:

Růst je rychlý (za 6 měsíců od vyklíčení má výšku 30cm s průměrem kmene 3cm).

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Bombax angulata, Bombax angulatum, Bombax pyramidale, Bombax pyramidatum, O. bicolor, O. bolivianum, O. concolor, O. grandiflora, O. lagopus, O. lagopus var. bicolor, O. lagopus var. occigranatense, O. limonense, O. limonensis, O. obtusa, O. obtusum, O. peruvianum, O. pyramidale var. bicolor, O. pyramidale var. concolor, O. tomentosum, O. tomentosum var. ibarrense, O. velutina


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017