zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 196x

Keře : Rosopsida / Celastrales / Celastraceae

Pachistima (Tlustoblizník)

Roste v Severní Americe v podobě stálezeleného keře. Dorůstá výšky 1m. Větve jsou hranaté a bradavičnaté. Listy jsou vstřícné, jednoduché, celokrajné nebo jemně pilovité a tuhé. Kvete 4četnými hnědočervenými nebo zelinkavými květy v chudých úžlabních svazcích. Plodem je kožovitá tobolka.

Vyhovuje mu dobře propustná půda bohatá na živiny ve stínu nebo polostínu. Je vápnostřežný.

Množí se hřížením, odkopky nebo polovyzrálými řízky.

Pro hnojení v době před květem nebo plodem doporučuji:
Kristalon PLOD A KVĚT 0, 5kg / Hnojivo pro plod a květ - univerzální
za 105,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Pachistima canbyi (Tlustoblizník Canbyův)

Roste na východě USA v Apalačském pohoří. Patří mezi stálezelené keře. Dorůstá výšky i šířky do 30 (i 50)cm. Větve jsou poléhavé a kořeňující, dlouhé do 40cm. Listy jsou úzce podlouhlé, v druhé 1/2 jemně pilovité, tuhé, dlouhé 0,6 - 2,5cm, okraj podvinutý a bledězelené. Kvete hnědočervenými květy po 1 - 3ks v paždí listů, jsou široké 5mm, mají 0,3 - 1cm stopky a korunní lístky velikosti do 2,5mm. Plodem je bělavá tobolka šířky 4 - 5mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Paxistima canbyi

Pachistima myrsinites (Tlustoblizník americký)

Roste na východě USA po severní Mexiko a Skalisté hory v širokém habitu. Patří mezi stálezelené keře. Dorůstá výšky i šířky 0,2 - 0,5 (i 1)m. Větve jsou tlusté, v mládí hladké, později drsné nebo šupinaté. Listy jsou široce vejčité až eliptické či obvejčité nebo obkopinaté, dlouhé 1 - 4cm, bledězelené, jemně pilovité až celokrajné, kožovité a mírně podvinuté. Květy jsou červenohnědé, vyrůstají v paždí listů po 1 - 3ks, mají 3mm stopku a korunní lístky dlouhé do 1,5mm. Plodem je bělavá tobolka délky 4 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Paxistima myrsinites, Paxistima myrtifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018