zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 50x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae

Patellifolia

Na hnojení doporučuji:
Koňský hnůj 3kg / Pravý Koňský hnůj
za 105,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Patellifolia procumbens

Roste na Iberském poloostrově, Maroku, Mallorce, Maroku, Madeiře, Kanárských ostrovech a Kapverdských ostrovech jako jednoletka či dvouletka i trvalka. dorůstá výšky (0,1 -) 0,2 - 0,6 (i 1,5)m. Lodyha je poléhavá a načervenalá. Listy jsou kosníkovité až 3úhlé či šípovité nebo hrálovité, mírně dužnaté, dlouhé 1,5 - 3,5cm a na bázi mírně srdčité. Kvete po 1 - 3ks, okvětí je nazelenalé, později tmavé a tvrdé a ohnuté. Plody jsou kulovité nebo 1/2kulaté a velké 2,5 - 5mm.

Vyhovuje ji štěrk, skládky, pole a jiná místa ovlivněná lidmi.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Beta diffusa, Beta hastata, Beta monodiana, Beta patellaris, Beta patellaris f. campanulata, Beta patellaris f. diffusa, Beta patellaris f. luthereaui, Beta patellaris f. monodiana, Beta patellaris var. diffusa, Beta patellaris var. luthereaui, Beta patellaris var. monodiana, Beta procumbens, Beta pumila, Beta sylvestris, Beta webbiana, Patellaria cordata, Patellaria procumbens, Patellaria webbiana, P. patellaris, P. webbiana, Tetragonia pentandra


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018