zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 103x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Pseudorchis (Běloprstka)

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Bicchia, Leucorchis, Polybactrum, Triplorhiza

Na hnojení doporučuji:
AGRO Kapalné hnojivo pro orchideje 0, 5 l / Kapalné hnojivo pro orchideje
za 55,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Pseudorchis albida (Běloprstka bělavá)

Roste od Evropy po ruský dálný východ, ve východní Kanadě a Grónsku. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 10 - 30 (i 40)cm. Pod zemí vytváří hlízky. Lodyha je přímá, oblá, barvy světlezelené. Přízemní listy jsou obvejčité až kopinaté, horní jsou menší, objímavé a zašpičatělé. Kvete v úzce válcovitém květenství o délce 2 - 8cm. Vlastní květy jsou drobné, okvětní lístky bílé, nažloutlé nebo nazelenalé. Pysk je 3laločný. Plodem je tobolka. Patří mezi ohrožené druhy C2. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu louky, pastviny, vřesoviště, atp. v horském prostředí.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Bicchia albida, Chamorchis albida, Coeloglossum albidum, Entaticus albidus, Gymnadenia albida, Habenaria albida, Habenaria densiflora, Leucorchis albida, Orchis albida, Orchis alpina, Peristylus albidus, Platanthera albida, Satyrium albidum, Sieberia albida


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018