zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 35x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Rapistrum (Řepovník)

Podle druhu žijí 1, 2 nebo i více let. Kvetou žlutými květy.

Na hnojení doporučuji:
Koňský hnůj 3kg / Pravý Koňský hnůj
za 105,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Rapistrum perenne (Řepovník vytrvalý)

Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,3 - 1m. Spodní listy jsou peřenoklané až peřenodílné s úkrojky zakonečnými bělorezavými špičkami. Spodní část lodyhy je porostlá chlupy délky 1,2 - 2mm. Kvete žlutými květy se 7 - 8mm okvětními lístky. Plodem je šešule mající délku 0,7 - 1cm. Patří mezi ohrožené druhy C3.

Potřebuje teplo. Vyhovují mu trvanaté svahy, okraje cest, náspy, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Rapistrum rugosum (Řepovník svraskalý)

Pochází z oblasti od středozemí po střední Asii. Patří mezi jednoletky nebo dvouletky. Dorůstá výšky 0,2 - 0,6 (i 1)m. Spodní listy jsou lyrovitě peřenolaločné až peřenoklané. Spodní část stonku je porostlá chlupy délky do 1mm. Kvete světležlutými květy s okvětními lístky délky 0,7 1,1cm. Plodem je šešule a dorůstá délky 0,6 - 1cm a je zakončený 2 - 5mm čnělkou. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Myagrum rugosum, R. rugosum subsp. orientale


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018