zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 221x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Hemarthria

Hemarthria altissima

Roste v Číně, Indii, Indočíně, Borneu, Madagaskaru, Mauriciusi, Středním Východě, Kavkaze, Africe, Kanárských ostrovech, Španělsku, Itálii, Řecku a zavlečená byla do Severní i Jižní Ameriky. Dorůstá výšky 80cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Andropogon altissimus, Andropogon fasciculatus, H. capensis, H. caudiculata, H. compressa subsp. altissima, H. compressa var. altissima, H. compressa var. fasciculata, H. fasciculata, H. fasciculata subsp. altissima, H. fasciculata var. gracilis, Lepturus fasciculatus, Lodicularia capensis, Lodicularia fasciculata, Lodicularia peruviana, Manisuris altissima, Manisuris fasciculata, Rottboellia altissima, Rottboellia articulata, Rottboellia compressa var. fasciculata, Rottboellia fasciculata, Rottboellia heterochroa, Rottboellia spathacea

Na hnojení travin doporučuji:
Základní trávníkové hnojivo 2, 5kg / Trávníkové hnojivo ZÁKLADNÍ + hořčík
za 159,00 Kč s DPH.

Popis rodu Hemarthria

Roste v tropech a subtropech.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018