zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Poales / Cyperaceae / Schoenoplectus

Schoenoplectus pungens (Skřípinec americký)

Dorůstá výšky 0,6 - 1,5m.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Cyperus pungens, Eleocharis leptophylla, Eleogiton rothii, Heleogiton pungens, Heleogiton rothii, Isolepis aristata, S. monophyllus subsp. conglomeratus, Scirpus aggregatus, Scirpus americanus f. cordilleranus, Scirpus americanus var. conglomeratus, Scirpus americanus var. pungens, Scirpus aristatus, Scirpus brevivaginatus, Scirpus conglomeratus, Scirpus limensis, Scirpus lomanus, Scirpus longifolius, Scirpus longispicatus, Scirpus melanorrhizus, Scirpus melas, Scirpus mucronatus, Scirpus pungens, Scirpus pungens var. conglomeratus, Scirpus rothii, Scirpus subappendiculatus, Scirpus tenuifolius, Scirpus triangularis, Scirpus triqueter

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Schoenoplectus

Vytváří oddenky.

Potřebuje velmi vlhké půdy, slunné nebo polostinné místo.

Množí se dělením trsů nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Cyperaceae (Šáchorovité)

Existuje asi 98 rodů a 4350 druhů. Rostou po celé zeměkouli. Najdou se jednodomé i dvoudomé druhy. Patří sem jednoleté, vícelete nebo trvalé byliny. Mají uzavřené listové pochvy, plné lodyhy, zpravidla kuželovitá květenství, obvykle vyvinutá (i když zakrnělá) okvětí a plodem je nažka.

Koření v půdě, v podmáčené půdě, ve vodě nebo vzácně dokonce volně plovoucí. Kořeny obvykle tvoří hlízu nebo oddenek. Průřez lodyhy je obvykla trojúhelníkový. Listy jsou jednoduché, přisedlé, čárkovité nebo dlouze kopinaté. Vyrůstají střídavě, 2 - 3řadě, vzácně ve spirále. Kvete obou- nebo jednopohlavnými květy se 3mi tyčinkami obvykle v kláscích. Ty mohou tvořit složitěší květenství, např. latu, hrozen, atp. Plodem je většinou nažka, výjmečně peckovice.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018