zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 462x

Sukulenty : Magnoliopsida / Saxifragales / Crassulaceae / Sedum

Sedum burrito

Pochází z Mexika a Hondurasu. Nejraději vytváří převisle vysící až 60cm dužnaté stonky a na jejich koncích obrůstá šedozelenými ojínělými listy ve tvaru malých citrónků. Na stonku vyrůstají ve spirálovité struktuře. Vlastní stonky mohou dorůstat až délek 1m při průměru 5mm. Kvete červenými kvítky na koncích stonků.

Přes léto zaléváme vydatně, v zimě zálivku omezte.

Může se celeročně pěstovat venku. Umístěte jej ale na místo chráněné před silnějším větrem.

SedumBurrito.jpg
923 x 836 px
116.15 kB SedumBurrito2.jpg
642 x 856 px
172.93 kB

Popis rodu Sedum

cenikceny již od 50,00 Kč s DPH

Kolem 6ti druhů roste i v České Republice. Patří mezi trvalky, většinou se jedná o sukulentní byliny, méně častěji polokeře nebo keře. Stonky mohou být vzpřímené nebo poléhavé. Stonky bývají větvené a hustě olistěné. Listy bývají střídavé, masité, celokrajné nebo zubaté. Květy mají 4 - 5 kališních i okvětních lístků a 8 - 10 tyčinek. Plodem je měchýřek. Jsou vhodné na pěstování ve skalkách. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje jim sucho a hlinitopísčitá i suťovitá chudá půda a nutností je plné slunce.

Množí se nejčastěji řízkováním, dále pak dělením i semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Crassulaceae (Tlusticovité)

Existuje asi 1500 druhů v 40 rodech. Jedná se o sukulentní rostliny rostoucí jako byliny nebo i polokeře. Listy mohou být protistojné i střídavé, někdy seskupené v přízemní růžici. Čepele mohou mít pilový nebo vroubkovaný okraj. Vždy jsou ale dužnaté a bez palistů. Kvete nejčastěji oboupohlavnými květy ve vrcholících se 3, 4, 5 nebo mnoha okvětními lístky. Plodem je měchýřek.

Vyskytují se především v oblastech s nedostatkem vody. Pokud u nás dokáží přezimovat, často se jedná o oblíbené skalničky.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018