zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 2x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Senecio

Senecio inaequidens (Starček úzkolistý)

Pochází z JAR, ale byl zavlečen do Evropy. Listy jsou čárkovité. Kvete žlutými květy v úboru. Plodem je nažka s chmýrem.

Vyhovují mu kamenitá místa, okraje cest, železnic, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: S. harveianus, S. vimineus

Pro ekologické přírodní hnojení doporučuji:
NATURA Přírodní organické kapalné hnojivo UNIVERZÁLNÍ 1 l / Přírodní hnojivo univerzální Natura
za 109,00 Kč s DPH.

Popis rodu Senecio

cenikceny již od 40,00 Kč s DPH

Vyskytují se po celém světě. Rostou jako byliny, liány, keře i nízké stromy. Listy jsou střídavé, celokrajné či pilovité nebo i peřenoklané a žilnatina je zpeřená. Kvete v úborech obvykle žlutými, méně častěji oranžovými, růžovofialovými až fialovými květy. Plodem je nažka (obvykle žebernatá) s chmýrem. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje jim plné slunce a dobře propustná půda. Mohou být mrazuvzdorné anebo teplomilné snášející pokles teploty pouze k 5 - 10°C.

Množí se semeny nebo polovyzrálými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017