zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 85x

Jednoletky / Letničky : Magnoliopsida / Gentianales / Rubiaceae

Sherardia (Bračka)

Existuje pouze jediný druh. Pochází z Evropy, severní Afriky a jihozápadní Asie. Rodové jméno bylo pojmenováno na počest anglického botanika W. Sherarda (1659 - 1728).

Na hnojení doporučuji:
Kristalon GOLD 0, 5kg + 14% navíc zdarma / Hnojivo GOLD - univerzální
za 115,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Sherardia arvensis (Bračka rolní)

Pochází z Evropy, severní Afriky a jihozápadní Asie. Poléhavý až vystoupavý stonek dorůstá délky 5 - 30 (i 40)cm a má čtvercový průřez, je drsně ochlupený a větvený při zemi. Listy vyrůstají v 4 - 6tičtných přeslenech, horní ve skupinkách 5 - 6ks. Povrch je osténkatě drsný a jednožilný. Spodní mají obvejčitý tvar, horní jsou kopinaté. Kvete drobnými světlefialovými květy ze 4 okvětních lístků v chudokvětém koncovém strboulu z 4 - 6ti květů podepřených 8 - 10ti listy. Plodem je suchá 2 - 4mm 2nažka obsahující 2 semena.

Vyhovují ji lehké vápnité půdy, okraje cest, obilí, atp. Má ráda teplo.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018