zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 76x

Keře : Magnoliopsida / Saxifragales / Hamamelidaceae

Sinowilsonia (Sinowilsonie)

Existuje pouze 1 druh. Pochází z Číny. Roste v podobě opadavého keře či nízkého stromu. Větve jsou v mládí plstnaté. Palisty jsou čárkovité a opadávají. Listy jsou velké. Kvete v krátkém klasu nebo hroznu, vlastní květy mají 5 kališních lístků bez okvětních a tyčinek mají 5. Plodem je zakulacená dřevnatá tobolka.

Vyhovuje jim úrodná nezásaditá půda na plném slunci nebo mírném stínu.

Množí se semeny nebo zelenými řízky.

Pro hnojení v době před květem nebo plodem doporučuji:
Kristalon PLOD A KVĚT 0, 5kg / Hnojivo pro plod a květ - univerzální
za 105,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Sinowilsonia henryi (Sinowilsonie Henryova)

Roste v Číně v podobě keře až stromu. Dorůstá výšky do 8m. Větve jsou hvězdicovitě ochlupené a pupeny jsou bez šupin. Palisty jsou čárkovité, dlouhé 8mm a zanechávají drobné jizvy. Listy jsou široce vejčité, špičaté, drobně špičatě zoubkované, hvězdicovitě ochlupené, dlouhé 10 - 18cm, báze je srdčitá, žilnatinu tvoří 7 - 9 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 0,8 - 1,5cm. Kvete zelenými nevýraznými jednopohlavnými květy seskupenými do převislého hroznu, mají 5 kališních lístků, samčí jsou dlouhé 3 - 5cm, samičí 2 - 3cm (za plodu až 15 - 20cm). Plodem je dřevnatá 1cm dlouhá tobolka obsahující 8mm semena. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji půdy bohaté na živiny na plné slunci nebo mírném stínu. Nesnáší vápník. U nás je zimovzdorný.

Množí se semeny, které musí projít 1 - 2letou stratifikací. Obvyklejší je řízkování nebo roubování na Hamamelis.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018