zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 72x

Ovoce : Magnoliopsida / Magnoliales / Annonaceae

Stelechocarpus

Pro ekologické přírodní hnojení doporučuji:
NATURA Přírodní organické kapalné hnojivo UNIVERZÁLNÍ 1 l / Přírodní hnojivo univerzální Natura
za 109,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Stelechocarpus burahol (Kepel)

Pochází z Jávy. Patří mezi stálezelné stromy. Dorůstá výšky až 25m. Listy mají tvar vejčitý až kopinatý se špičkou. Povrch je lesklý, kožovitý, dlouhý do 27cm a široký do 9cm. Kvete jednopohlavnými zelenobílými nebo načervenalými květy v až 16ks skupinách přímo na kmeni. Plodem je kulatá bobule s jedním švem přecházejícím do malého hrdla pokračujícím stopkou. V průměru má kolem 5cm. Slupka je hnědá, jemně drsná a kožovitá, tlustá do 1mm. Vnitřek je ve zralosti naoranžovělý, aromatický a šťavnatý a nacházejí se v něm hnědá semena.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018