zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae

Sympegma

Existuje pouze 1 druh. Roste ve střední Asii v podobě polokeře. Kmínky jsou korkovité, bohatě větvené. Listy jsou střídavé, čárkovité, dužnaté a na průřezu kulaté. Kvete oboupohlavnými terminálními květy bez listenců, obal je zploštělý, má 5 úkrojků, křídlo blanité, žilkované a 5 tyčinek. Plodem je měchýřek.

Pro ekologické přírodní hnojení doporučuji:
NATURA Přírodní organické kapalné hnojivo UNIVERZÁLNÍ 1 l / Přírodní hnojivo univerzální Natura
za 109,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Sympegma regelii

Roste v Číně, Mongolsku a Kazachstánu v podobě polokeře. Dorůstá výšky 0,3 - 1,5m. Pod zemí vytváří hnědočerné kořeny. Větve jsou bohatě větvené, žlutobílé až hnědošedé, zpravidla rýhované a v mládí jsou šedozelené, mírně ochlupené. Listy jsou opadavé, mohou být mírně zakřivené, špičaté, dlouhé 0,4 - 1cm, široké 1mm a báze je zúžená. Kvete oboupohlavnými terminálními květy po 1 - 3ks, žilkované, mají dohromady 1 (i 2) páry listenců, cípy obalu vzpřímené, křídlo vejčité až kulaté a bleděžluté.

SympegmaRegelii.jpg
1024 x 680 px
422.75 kB SympegmaRegelii2.jpg
1024 x 768 px
426.31 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017