zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 315x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae / Handroanthus

Handroanthus heptaphyllus

Roste v Brazílii, Paraguayi a Uruguayi v podobě poloopadavého stromu. Dorůstá výšky až 40m. Borka je šedohnědá a drsná. Listy jsou vstřícné, 3četné, vlastní lístky eliptické a oboustranně špičaté. Kvete trubkovitým bělavými až růžovými květy ještě před olistěním. Plodem je čárkovitý hnědý lusk délky 30 - 40cm, šířky 1 - 1,5cm a obsahuje cca 150 okřídlených semen.

Vyskytuje se na pobřeží vodních toků.

Množ se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Bignonia heptaphylla, H. avellanedae var. paullensis, H. eximius, H. impetiginosus var. lepidotus, Tabebuia avellanedae var. paulensis, Tabebuia eximia, Tabebuia heptaphylla, Tabebuia impetiginosa var. lepidota, Tabebuia ipe, Tecoma curialis, Tecoma eximia, Tecoma impetiginosa var. lepidota, Tecoma ipe, Tecoma ipe f. glabra, Tecoma ipe f. grandiflora, Tecoma ipe f. lepidota, Tecoma ipe f. parviflora, Tecoma ipe var. desinens

Na hnojení doporučuji:
AGRO Hnojivo pro okrasné dřeviny 3kg / Hnojivo pro okrasné dřeviny
za 129,00 Kč s DPH.

Popis rodu Handroanthus

Roste v latinské Americe a na jih po Argentinu, Paraguay a Čile v podobě stromu.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bignoniaceae (Trubačovité)

Existuje v ní asi 120 rodů a asi 750 druhů. Naleznou se zde stromy nebo keře, řidčeji liány. Pochází zejména z teplých tropů a subtropů. Centrem druhové diversity je Jižní Amerika. Listy bývají zpeřené nebo dlanitě složené a protistojně vyrůstající. Květy mohou vyrůstat samostatně nebo v hroznech a vrcholíku. Okvětní lístky bývají zubaté nebo laločnaté. Díky efektní květům to bývají vhodné druhy pro pěstování v okrasných zahradách. Plodem je tobolka. Množí se semeny. Mezi nejznámější zástupce Trubač nebo Pyrostegia.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018