zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 53x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae / Handroanthus

Handroanthus impetiginosus

Roste od Mexika po Argentinu v podobě opadavého stromu. Dorůstá výšky do 30m při průměru kmene do 80cm. Borka je hnědošedá. Listy jsou vstřícné, řapíkaté, dlanitě 5tičetné, vlastní lístky eliptické až kopinaté, špičaté a na bázi kulaté. Kvete trubkovitými růžovými květy, vnitřní strana trubky je bílá, při vrcholu nažloutlá, cípy růžové.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Gelseminum avellanedae, H. avellanedae, Tabebuia avellanedae, Tabebuia dugandii, Tabebuia impetiginosa, Tabebuia ipe var. integra, Tabebuia nicaraguensis, Tabebuia palmeri, Tabebuia schunkevigoi, Tecoma adenophylla, Tecoma avellanedae, Tecoma avellanedae var. alba, Tecoma impetiginosa, Tecoma integra, Tecoma ipe f. leucotricha, Tecoma ipe var. integra, Tecoma ipe var. integrifolia

Na podzimní hnojení doporučuji:
Kristalon PODZIM 0, 5kg / Podzimní hnojivo - univerzální
za 119,00 Kč s DPH.

Popis rodu Handroanthus

Roste v latinské Americe a na jih po Argentinu, Paraguay a Čile v podobě stromu.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bignoniaceae (Trubačovité)

Existuje v ní asi 120 rodů a asi 750 druhů. Naleznou se zde stromy nebo keře, řidčeji liány. Pochází zejména z teplých tropů a subtropů. Centrem druhové diversity je Jižní Amerika. Listy bývají zpeřené nebo dlanitě složené a protistojně vyrůstající. Květy mohou vyrůstat samostatně nebo v hroznech a vrcholíku. Okvětní lístky bývají zubaté nebo laločnaté. Díky efektní květům to bývají vhodné druhy pro pěstování v okrasných zahradách. Plodem je tobolka. Množí se semeny. Mezi nejznámější zástupce Trubač nebo Pyrostegia.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017