zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 62x

Ovoce : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Tamarindus (Tamarind)

cenik ceny již od 26,00 Kč s DPH

Existuje pouze jediný druh.

Na hnojení doporučuji:
Rohovina 1kg / Rohovina
za 65,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Tamarindus indica (Tamarind indický)

cenikceny již od 26,00 Kč s DPH

Patří mezi tropické stromy africké savany, včetně Sudánu a části Madagaskaru. Dorůstá výšky 20 - 30m. Větve jsou převislé a tvoří širokou korunu. Listy vysrůstají střídavě, jsou sudozpeřené a dlouhé do 15cm. Na nich se nachází 10 - 20 párů eliptických tmavě zelených listů (podobným akátu) se spodní světlejší stranou. Tyto lístky dorůstají délky 3,5cm a šířky 1cm. Jsou zajímavé tím, že se v noci sklápějí. Kvete bílými květy s červenými ochrannými pupeny v hroznu ve skupinách po 10 - 15ks. Plodem je hnědý dřevnatý prohnutý hrbolnatý lusk. Jeho délka je 15cm a šířka i 4cm. Uvnitř se skrývá hnědá lepivá želatinová dužina, která se může přímo konzumovat. Chuť je sladkokyselá, podobá se vínu nebo fíku. Uvnitř dužiny se nachází až 12 semen černočervené barvy o velikosti 12 - 18mm. Rodí po 4 - 6ti letech. Z každého stromu lze sklidit až 300kg.

Protože pochází ze savany, vyhovuje ji teplo a polosuchá půda. Dokáže ale růst i v místech se střídavým suchým a vlhkým klimatem.

TamarindusIndica.jpg
1120 x 840 px
97.72 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017